Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

"Smaki Krajny i Pałuk". Finał konkursu już jutro

fot. Stowarzyszenie

fot. Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Nadciąga Finał XIX Konkursu# Dziedzictwa Kulinarnego "Smaki Krajny i Pałuk".

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycji kulinarnych 1 grudnia do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

W trakcie finału:

- poznamy najlepsze smaki Krajny i Pałuk w 3 konkursowych kategoriach (zgłoszone smaki prosimy przynosić w godz. 15:30-16:00),

- odbędzie się wykład tematyczny: "Piękno Krajny i Pałuk w kulturze ludowej, tradycji i obrzędach", który poprowadzi kustosz do spraw etnologii Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, Wiesława Gruchała.

Start: 16:00

Do zobaczenia w piątek!

Materiał: Joanna Bałdyga / Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)