Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

"Smaki Krajny i Pałuk". Finał konkursu już jutro

fot. Stowarzyszenie

fot. Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Nadciąga Finał XIX Konkursu# Dziedzictwa Kulinarnego "Smaki Krajny i Pałuk".

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycji kulinarnych 1 grudnia do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

W trakcie finału:

- poznamy najlepsze smaki Krajny i Pałuk w 3 konkursowych kategoriach (zgłoszone smaki prosimy przynosić w godz. 15:30-16:00),

- odbędzie się wykład tematyczny: "Piękno Krajny i Pałuk w kulturze ludowej, tradycji i obrzędach", który poprowadzi kustosz do spraw etnologii Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, Wiesława Gruchała.

Start: 16:00

Do zobaczenia w piątek!

Materiał: Joanna Bałdyga / Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)