Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Silne zadymienie na klatce schodowej. Akcja w budynku wielorodzinnym

fot. OSP Żurawia (www.facebook.com/profile.php?id=100064564724233)

fot. OSP Żurawia (www.facebook.com/profile.php?id=100064564724233)

W środę, 6 grudnia w godzinach popołudniowych mieszkańcy jednego z budynków #wielorodzinnych w Żurawi musieli ewakuować się na zewnątrz. Wszystko za sprawą silnego zadymienia na klatce schodowej.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.30. Dym wydobywał się z piwnicy. Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej: OSP Żurawia i OSP Kcynia oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Jak się okazało doszło do zapalenia sadzy w kominie. Działania trwały blisko 1,5 godziny.

Przeprowadzono działania gaśnicze oraz dokonano przewietrzenia pomieszczenia piwnicznego. - Przybyli na miejsce strażacy wykonali pomiary specjalistycznymi urządzeniami - detektorem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia. Nie było osób poszkodowanych w tym zdarzeniu - poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Oceń artykuł: 19 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Jazda na motorku lub pieszo, w dniu 08-12-2023 12:07:27 napisał:

    Może Pan budowlaniec-remontowiec zarejestrował by swoją działalność, a nie ciągnie świadczenia z socjalu i UP a pracę wykonuje na czarno beż fakturki

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zadaj pytanie
40PLN
KOBIZE
500PLN
Praca na wysokości
60PLN
Budowa hal
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)