Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Silne zadymienie na klatce schodowej. Akcja w budynku wielorodzinnym

fot. OSP Żurawia (www.facebook.com/profile.php?id=100064564724233)

fot. OSP Żurawia (www.facebook.com/profile.php?id=100064564724233)

W środę, 6 grudnia w godzinach popołudniowych mieszkańcy jednego z budynków #wielorodzinnych w Żurawi musieli ewakuować się na zewnątrz. Wszystko za sprawą silnego zadymienia na klatce schodowej.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.30. Dym wydobywał się z piwnicy. Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej: OSP Żurawia i OSP Kcynia oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Jak się okazało doszło do zapalenia sadzy w kominie. Działania trwały blisko 1,5 godziny.

Przeprowadzono działania gaśnicze oraz dokonano przewietrzenia pomieszczenia piwnicznego. - Przybyli na miejsce strażacy wykonali pomiary specjalistycznymi urządzeniami - detektorem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia. Nie było osób poszkodowanych w tym zdarzeniu - poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Oceń artykuł: 16 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Jazda na motorku lub pieszo, w dniu 08-12-2023 12:07:27 napisał:

    Może Pan budowlaniec-remontowiec zarejestrował by swoją działalność, a nie ciągnie świadczenia z socjalu i UP a pracę wykonuje na czarno beż fakturki

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)