Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 maja 2023

Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla uczniów Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

26 maja 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się #uroczystość wręczenia mandatów poselskich na XXIX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, której temat brzmi: „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”.

W wydarzeniu uczestniczyli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza – Dyrektor Biura Wojewody Grzegorz Roszak. Uczniowie Krzywoustego w ramach rekrutacji pogłębiali wiedzę dotyczącą ludności żydowskiej zamieszkującej tereny Gminy Nakło nad Notecią. Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie reprezentować 26 osób, jednak warto podkreślić, że Paweł i Tymoteuszem są jedynymi uczestnikami z powiatu nakielskiego.

Materiał: Tymoteusz Sobczak, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)