Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2017

ŚROKA po raz piąty. Tematem tegorocznego przeglądu były podróże

fot. MM

fot. MM

15 listopada miała miejsce kolejna, piąta już edycja Nakielskiego Przeglądu Kabaretowego # Środowiskowych Domów Samopomocy ŚROKA 2017. W tym roku można było podziwiać występy aż 14 zespołów z ośrodków wsparcia.

Na początku przywitano uczestników oraz zaproszonych gości, wśród których znalazł się m.in. starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Durałek.

Następnie rozpoczęły się występy. W tym roku Nakielski Ośrodek Kultury gościł po raz pierwszy gościł środowiskowe domy z Wonorza, Tucholi oraz Grudziądza. Ponadto na scenie zaprezentowały zespoły z Nakła, Chojnic, Solca Kujawskiego, Janikowa, Gądecza, Wałcza, Więcborka, Gniewkowa oraz Barcina. Widzowie zebrani w Sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury mogli liczyć na sporą dawkę śmiechu podczas trwania występów, pomiędzy którymi zostawały rozlosowane nagrody przeznaczone dla członków środowiskowych domów.

Na samym końcu odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy. Każdy zespół miał do rozdysponowania 3 głosy. W ostatecznym rozrachunku zwyciężył ŚDS Gądecz, którego skecz pod tytułem „W pociągu” spodobał się uczestnikom oraz widowni najbardziej. Tuż za nim uplasował się ŚDS Chojnice, prezentując skecz o nazwie „Podróże małe i duże”. Dla zwycięzców czekała specjalna nagroda: 2-godzinny rejs statkiem „Jadwiga”, zaś wszystkim zespołom, które uczestniczyły w imprezie, wręczono pamiątkowe upominki.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (12)

  Prawdziwy PSL, w dniu 15-11-2017 19:33:51 napisał:

  Przypomnijmy. Bez konkursu na stanowisku kierownika ŚDŚ została zatrudniona osoba bez kwalifikacji łamiąc tym.samym prawo. Wcześniej synowa Miłowskiego została zatrudniona bez konkursu w PCPR. Bez konkursu zatrudniono także kierownika Zespolu w PCPR który był pełnomocnikiem wyborczym PSL w ostatnich wyborach samorządowych, osobę bez wymaganego doświadczenia . W lipcu zatrudniono w PCPR kolejnego członka PSL. We wrześniu nowym zastępca dyrektora powiatowej Szkoły Specjalnej została córka członka zarządu powiatu (Jana Kominiaka) pani Kominiak - Ulatowska. Dyrektorem Urzedu Pracy jest zięć Kominiaka, Przemysław Ulatowski. W 2016 r kierownikiem w szkole powiatowej - Staszicu została żona wicestarosty Kindermana. Mało dowodów na dziwne zatrudnienia koalicji PSL - PO?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (0)

  Boniu, w dniu 16-11-2017 21:23:36 napisał:

  Brawa dla organizatorów! Zaś wielki minus dla punktujących! Każdy najlepiej zapamiętał występ uczestników z Chojnic i dla nich największe brawa!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Gość, w dniu 19-11-2017 13:28:23 napisał:

  Pani Katarzyna stażystka świetnie daje sobie radę i miejmy nadzieję, że ktoś taki z zapałem i energią do pracy zostanie zatrudniony. :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
KAWA PRIMA 250 g
7,99PLN
POMIDOR MALINOWY
5,99PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)