Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2017

ŚROKA po raz piąty. Tematem tegorocznego przeglądu były podróże

fot. MM

fot. MM

15 listopada miała miejsce kolejna, piąta już edycja Nakielskiego Przeglądu Kabaretowego # Środowiskowych Domów Samopomocy ŚROKA 2017. W tym roku można było podziwiać występy aż 14 zespołów z ośrodków wsparcia.

Na początku przywitano uczestników oraz zaproszonych gości, wśród których znalazł się m.in. starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Durałek.

Następnie rozpoczęły się występy. W tym roku Nakielski Ośrodek Kultury gościł po raz pierwszy gościł środowiskowe domy z Wonorza, Tucholi oraz Grudziądza. Ponadto na scenie zaprezentowały zespoły z Nakła, Chojnic, Solca Kujawskiego, Janikowa, Gądecza, Wałcza, Więcborka, Gniewkowa oraz Barcina. Widzowie zebrani w Sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury mogli liczyć na sporą dawkę śmiechu podczas trwania występów, pomiędzy którymi zostawały rozlosowane nagrody przeznaczone dla członków środowiskowych domów.

Na samym końcu odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy. Każdy zespół miał do rozdysponowania 3 głosy. W ostatecznym rozrachunku zwyciężył ŚDS Gądecz, którego skecz pod tytułem „W pociągu” spodobał się uczestnikom oraz widowni najbardziej. Tuż za nim uplasował się ŚDS Chojnice, prezentując skecz o nazwie „Podróże małe i duże”. Dla zwycięzców czekała specjalna nagroda: 2-godzinny rejs statkiem „Jadwiga”, zaś wszystkim zespołom, które uczestniczyły w imprezie, wręczono pamiątkowe upominki.

Oceń artykuł: 17 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (12)

  Prawdziwy PSL, w dniu 15-11-2017 19:33:51 napisał:

  Przypomnijmy. Bez konkursu na stanowisku kierownika ŚDŚ została zatrudniona osoba bez kwalifikacji łamiąc tym.samym prawo. Wcześniej synowa Miłowskiego została zatrudniona bez konkursu w PCPR. Bez konkursu zatrudniono także kierownika Zespolu w PCPR który był pełnomocnikiem wyborczym PSL w ostatnich wyborach samorządowych, osobę bez wymaganego doświadczenia . W lipcu zatrudniono w PCPR kolejnego członka PSL. We wrześniu nowym zastępca dyrektora powiatowej Szkoły Specjalnej została córka członka zarządu powiatu (Jana Kominiaka) pani Kominiak - Ulatowska. Dyrektorem Urzedu Pracy jest zięć Kominiaka, Przemysław Ulatowski. W 2016 r kierownikiem w szkole powiatowej - Staszicu została żona wicestarosty Kindermana. Mało dowodów na dziwne zatrudnienia koalicji PSL - PO?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (0)

  Boniu, w dniu 16-11-2017 21:23:36 napisał:

  Brawa dla organizatorów! Zaś wielki minus dla punktujących! Każdy najlepiej zapamiętał występ uczestników z Chojnic i dla nich największe brawa!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Gość, w dniu 19-11-2017 13:28:23 napisał:

  Pani Katarzyna stażystka świetnie daje sobie radę i miejmy nadzieję, że ktoś taki z zapałem i energią do pracy zostanie zatrudniony. :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)