Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

15 listopada 2017

ŚROKA po raz piąty. Tematem tegorocznego przeglądu były podróże

fot. MM

fot. MM

15 listopada miała miejsce kolejna, piąta już edycja Nakielskiego Przeglądu Kabaretowego # Środowiskowych Domów Samopomocy ŚROKA 2017. W tym roku można było podziwiać występy aż 14 zespołów z ośrodków wsparcia.

Na początku przywitano uczestników oraz zaproszonych gości, wśród których znalazł się m.in. starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Durałek.

Następnie rozpoczęły się występy. W tym roku Nakielski Ośrodek Kultury gościł po raz pierwszy gościł środowiskowe domy z Wonorza, Tucholi oraz Grudziądza. Ponadto na scenie zaprezentowały zespoły z Nakła, Chojnic, Solca Kujawskiego, Janikowa, Gądecza, Wałcza, Więcborka, Gniewkowa oraz Barcina. Widzowie zebrani w Sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury mogli liczyć na sporą dawkę śmiechu podczas trwania występów, pomiędzy którymi zostawały rozlosowane nagrody przeznaczone dla członków środowiskowych domów.

Na samym końcu odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy. Każdy zespół miał do rozdysponowania 3 głosy. W ostatecznym rozrachunku zwyciężył ŚDS Gądecz, którego skecz pod tytułem „W pociągu” spodobał się uczestnikom oraz widowni najbardziej. Tuż za nim uplasował się ŚDS Chojnice, prezentując skecz o nazwie „Podróże małe i duże”. Dla zwycięzców czekała specjalna nagroda: 2-godzinny rejs statkiem „Jadwiga”, zaś wszystkim zespołom, które uczestniczyły w imprezie, wręczono pamiątkowe upominki.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (12)

  Prawdziwy PSL, w dniu 15-11-2017 19:33:51 napisał:

  Przypomnijmy. Bez konkursu na stanowisku kierownika ŚDŚ została zatrudniona osoba bez kwalifikacji łamiąc tym.samym prawo. Wcześniej synowa Miłowskiego została zatrudniona bez konkursu w PCPR. Bez konkursu zatrudniono także kierownika Zespolu w PCPR który był pełnomocnikiem wyborczym PSL w ostatnich wyborach samorządowych, osobę bez wymaganego doświadczenia . W lipcu zatrudniono w PCPR kolejnego członka PSL. We wrześniu nowym zastępca dyrektora powiatowej Szkoły Specjalnej została córka członka zarządu powiatu (Jana Kominiaka) pani Kominiak - Ulatowska. Dyrektorem Urzedu Pracy jest zięć Kominiaka, Przemysław Ulatowski. W 2016 r kierownikiem w szkole powiatowej - Staszicu została żona wicestarosty Kindermana. Mało dowodów na dziwne zatrudnienia koalicji PSL - PO?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (0)

  Boniu, w dniu 16-11-2017 21:23:36 napisał:

  Brawa dla organizatorów! Zaś wielki minus dla punktujących! Każdy najlepiej zapamiętał występ uczestników z Chojnic i dla nich największe brawa!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Gość, w dniu 19-11-2017 13:28:23 napisał:

  Pani Katarzyna stażystka świetnie daje sobie radę i miejmy nadzieję, że ktoś taki z zapałem i energią do pracy zostanie zatrudniony. :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Botox zmarszczki lwie
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)