Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2017

ŚROKA po raz piąty. Tematem tegorocznego przeglądu były podróże

fot. MM

fot. MM

15 listopada miała miejsce kolejna, piąta już edycja Nakielskiego Przeglądu Kabaretowego # Środowiskowych Domów Samopomocy ŚROKA 2017. W tym roku można było podziwiać występy aż 14 zespołów z ośrodków wsparcia.

Na początku przywitano uczestników oraz zaproszonych gości, wśród których znalazł się m.in. starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Durałek.

Następnie rozpoczęły się występy. W tym roku Nakielski Ośrodek Kultury gościł po raz pierwszy gościł środowiskowe domy z Wonorza, Tucholi oraz Grudziądza. Ponadto na scenie zaprezentowały zespoły z Nakła, Chojnic, Solca Kujawskiego, Janikowa, Gądecza, Wałcza, Więcborka, Gniewkowa oraz Barcina. Widzowie zebrani w Sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury mogli liczyć na sporą dawkę śmiechu podczas trwania występów, pomiędzy którymi zostawały rozlosowane nagrody przeznaczone dla członków środowiskowych domów.

Na samym końcu odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy. Każdy zespół miał do rozdysponowania 3 głosy. W ostatecznym rozrachunku zwyciężył ŚDS Gądecz, którego skecz pod tytułem „W pociągu” spodobał się uczestnikom oraz widowni najbardziej. Tuż za nim uplasował się ŚDS Chojnice, prezentując skecz o nazwie „Podróże małe i duże”. Dla zwycięzców czekała specjalna nagroda: 2-godzinny rejs statkiem „Jadwiga”, zaś wszystkim zespołom, które uczestniczyły w imprezie, wręczono pamiątkowe upominki.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (12)

  Prawdziwy PSL, w dniu 15-11-2017 19:33:51 napisał:

  Przypomnijmy. Bez konkursu na stanowisku kierownika ŚDŚ została zatrudniona osoba bez kwalifikacji łamiąc tym.samym prawo. Wcześniej synowa Miłowskiego została zatrudniona bez konkursu w PCPR. Bez konkursu zatrudniono także kierownika Zespolu w PCPR który był pełnomocnikiem wyborczym PSL w ostatnich wyborach samorządowych, osobę bez wymaganego doświadczenia . W lipcu zatrudniono w PCPR kolejnego członka PSL. We wrześniu nowym zastępca dyrektora powiatowej Szkoły Specjalnej została córka członka zarządu powiatu (Jana Kominiaka) pani Kominiak - Ulatowska. Dyrektorem Urzedu Pracy jest zięć Kominiaka, Przemysław Ulatowski. W 2016 r kierownikiem w szkole powiatowej - Staszicu została żona wicestarosty Kindermana. Mało dowodów na dziwne zatrudnienia koalicji PSL - PO?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (0)

  Boniu, w dniu 16-11-2017 21:23:36 napisał:

  Brawa dla organizatorów! Zaś wielki minus dla punktujących! Każdy najlepiej zapamiętał występ uczestników z Chojnic i dla nich największe brawa!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Gość, w dniu 19-11-2017 13:28:23 napisał:

  Pani Katarzyna stażystka świetnie daje sobie radę i miejmy nadzieję, że ktoś taki z zapałem i energią do pracy zostanie zatrudniony. :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)