Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 marca 2024

Rywalizowano o tytuł najlepszego mówcy. Alex Baliniak w finale konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

23 marca odbył się ogólnopolski finał konkursu# International Public Speaking Competition 2024.

Do III LO w Gdańsku przybyło 23 najlepszych uczniów z całej Polski wyłonionych w etapach regionalnych, wśród nich - Alex Baliniak, uczeń klasy 2 angielsko-geograficznej B z I LO w Nakle. To ogromne osiągnięcie i wyróżnienie znaleźć się w tak wąskim gronie.

Młodzież rywalizowała o tytuł najlepszego mówcy i zaszczyt reprezentowania naszego kraju w finale ogólnoświatowym w Londynie. Poziom wystąpień był bardzo wysoki zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym. Alex znakomicie wygłosił kilkuminutowe przemówienie pt. „The upbringing of a person determines the way they see the good and bad in life" i odpowiedział na pytania od publiczności. Decyzją sędziów zwycięzcą został Marcin Skiba z III LO w Gdańsku.

Konkurs organizowany jest przez stowarzyszenie The English Speaking Union, które zrzesza członków z całego świata i przeznaczony jest dla uczestników w wieku od 16 do 20 lat.

Opiekunem Alexa podczas konkursu w Gdańsku była pani Romana Jelińska.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)