Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Rozprowadzano kalendarze misyjne. Środki trafią do dzieci w Kazachstanie

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach współpracy z Szkolnym Kołem# Caritas i jego opiekunką, panią Katarzyną Dobosz, Zespół Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu wziął udział w rozprowadzeniu cegiełek – kalendarzy misyjnych na 2024 rok z pięknymi zdjęciami misji w Kazachstanie.

Wszystkie zebrane środki są dla dzieci z Domu Dziecka w Kapschagaj w Kazachstanie, które prowadzi misjonarz Artur Zaraś. Ze środków tych dzieci mogą mieszkać w tym Domu mając zapewniony dach nad głową, ciepłe posiłki i edukację. Są to dzieci porzucone i sieroty.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu rozprowadzili 50 sztuk kalendarza i zebrali 702zł.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)