"Rój pomysłów wokół ula". Konkurs dla dzieci i dorosłych
fot. ARiMR
Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs plastyczny #pt. „Rój pomysłów wokół ula” ma na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.
Konkurs kierowany jest do mieszkańców obszarów wiejskich i zorganizowany będzie
w dwóch kategoriach wiekowych:
- dzieci ze szkół podstawowych
- młodzież i osoby dorosłe.
Praca plastyczna zgłoszona do konkursu może być wykonana w dowolnej technice i formie np. obraz, rysunek, rzeźba, instalacja. Wykonawca będzie miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Prace nagrodzone i wyróżnione zaprezentowane będą na profilach ARiMR w mediach społecznościowych oraz na wystawie w Centrali ARiMR w Warszawie.
Nagrodzone i wyróżnione prace będą mogły zostać wykorzystane w innych działaniach informacyjno – promocyjnych Agencji i ARiMR zastrzega sobie prawo do dysponowania nimi w tym celu w zakresie określonym w Regulaminie konkursu.
ZAŁOŻENIA KONKURSU
- Konkurs trwa od dnia 20 maja 2024 r. do dnia 30 sierpnia 2024 r. do godziny 15.00.
- Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy obszarów wiejskich, z wyjątkiem pracowników ARiMR (w tym także osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym) oraz dzieci pracowników ARiMR.
- Każdy z autorów może zgłosić do konkursu jedną pracę (rysunek, rzeźba, instalacja etc.) przesyłąc do organizatora jej fotografię . W przypadku zgłoszenia większej liczby prac (fotografii kilku prac) zgłoszenie zostanie odrzucone.
- Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
- Technika wykonania fotografii jest dowolna (np. aparat cyfrowy, smartfon).
- Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu są określone w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.gov.pl/web/arimr.
WARUNKI KONKURSU
1. Zdjęcia prac należy przesłać do dnia 30 sierpnia 2024 r. do godziny 15.00 na adres: konkursARiMR@arimr.gov.pl w tytule wiadomości pisząc: konkurs plastyczny pt. „Rój pomysłów wokół ula”.
2. Zdjęcia powinny być zapisane w formacie JPG o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi (bez kompresji).
3. Fotografii powinien towarzyszyć opis zawierający: tytuł pracy, dane personalne autora pracy (imię nazwisko, adres, kod pocztowy, miejscowość i województwo). Do przesyłki należy dołączyć wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami.
4. Nadesłanie zdjęć prac na adres e-mailowy: konkursARiMR@arimr.gov.pl wraz z wypełnionym formularzem i pozostałymi załącznikami oznacza, że Uczestnik/Uczestniczka konkursu oraz rodzic/opiekun prawny Uczestnika/Uczestniczki konkursu zapoznali się z treścią Regulamin konkursu i akceptują jego treść.
5. Prace będą oceniane przez trzyosobowe jury składające się z pracowników Biura Prasowego ARiMR na podstawie nadesłanych zdjęć.
KRYTERIA OCENY NADESŁANYCH PRAC
Prace oceniane będą pod względem:
- Jakości i estetyki
- Siły przekazu/kreatywności
- Spójności z tematyką konkursu.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW
Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości dnia 13 września 2024 r.
na stronie internetowej ARiMR: www.gov.pl/web/arimr
Zdjęcia nagrodzonych prac zostaną opublikowane na stronie ARiMR oraz na profilach Agencji w mediach społecznościowych.
NAGRODY
Laureaci I, II i III miejsc wyłonieni w dwóch kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości odpoiwednio:
• w I kategorii ok. 1 500 zł brutto,
• w II kategorii ok. 2 500 zł brutto.
Dodatkowym elementem promującym i honorującym autorów będzie fakt, że ich nagrodzone i wyróżnione prace mogą zostać wykorzystane w kalendarzach lub innych materiałach wydawanych przez ARiMR.
Materiały
ZALACZNIK_NR_1_FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_Pszczoły
ZALACZNIK_NR_11_DO_FORMULARZA_ZGLOSZENIOWEGO_pszczoły
ZALACZNIK_NR_12_DO_FORMULARZA_ZGLOSZENIOWEGO_Pszczoły
Źródło: ARiMR
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny
System FlyEye 3.0 został wdrożony do użytku #w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) w 2019 r. Obsługą zestawu zajmują się piloci bezzałogowych statków powietrznych (BSP) klasy I z Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO), którzy do tej pory wykonali na nim ponad 700 h godzin nalotu. Bezcenne doświadczenie zdobyli podczas monitorowania szczelności wschodniej granicy RP, wskazywania zagrożeń związanych z falą powodziową na Odrze w ramach operacji pk. Feniks oraz licznych ćwiczeń na poligonach i terenach cywilnych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)Nowe rezerwaty przyrody w regionie. Łącznie 150 ha lasów
Z okazji jubileuszu Lasy Państwowe na II Ogólnopolskiej Naradzie o Lasach ogłoszono# powstanie 53 nowych rezerwatów jeszcze w grudniu 2024 r., a kolejne 47 powstaną do końca 2025 r.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!