Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

22 grudnia 2023

Rodzinny Konkurs Plastyczny. "Anioły z misją" w Dwójce

fot. powierzone

fot. powierzone

Słowami tej znanej piosenki Magdy Anioł był zatytułowany Rodzinny Konkurs Plastyczny #w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle. Do konkursu zaprosili wolontariusze SKCaritas z opiekunem panią Kasią.

Celem  tego konkursu było wspólne wykonanie anioła i przygotowanie do świąt. Jednak sam konkurs nie był tu najważniejszy. Każdy z uczestników wiedział, że są to „Anioły z misją”, ponieważ te cudowne prace zostały zaniesione do osób i instytucji naszego miasta i naszej Diecezji Bydgoskiej, które każdego dnia pomagają innym i pochylają się nad bliźnim. Każdy anioł został wyposażony w wiadomość z Dobrą Nowiną o przyjściu na świat Zbawiciela, który przyniesie pokój i nadzieję na każdy kolejny dzień. Szkolne Koło Caritas razem z Samorządem Uczniowskim również przez cały Adwent prowadzili akcję „Kartka z życzeniami”. Dzieci jak zawsze wykonały przepiękne kartki. Było ich ponad 350 sztuk. W ostatnim tygodniu nauki opiekunowie SKC i SU oraz wolontariusze i uczniowie zarówno Anioły jak i kartki dostarczyli do różnych miejsc. Były to:

- Urząd Miasta i Gminy Nakło, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, NZOZ Medicus, Dom Pomocy Społecznej w Nakle, Dzienny Dom Pobytu w Nakle, Szpital w Nakle, Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle, Caritas Diecezji Bydgoskiej, Centrum Pomocy Betlejem w Bydgoszczy i Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Bydgoszczy.

Skoro jednak Anioły były pracami konkursowymi, oczywiście organizatorzy zadbali o nagrody i dyplomy. Jurorami w konkursie byli zarówno nauczyciele jak i uczniowie szkoły, którzy mogli oddawać głosy na swojego Anioła. Każdy uczestnik otrzymał miejsce na podium, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Pragnę serdecznie podziękować dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie. Kolejny raz nasza współpraca wydała tak piękne owoce. Dziękuję Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu akcji, szczególnie pani Beacie za koordynowanie akcji kartek. Słowa podziękowania kierujemy do dyrektorów i opiekunów instytucji, które odwiedziliśmy za tak miłe i życzliwe przyjęcie.

Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Narodzenia Zbawiciela, by On napełnił nasze serca wiarą, nadzieją, siłą i pokojem na każdy kolejny dzień. Wesołych Świąt.

Materiał: Katarzyna Dobosz i wolontariusze SKC

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)