Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

25 grudnia 2022

Radosne Święta w Donaldzie. Czas upłynął w miłej atmosferze

fot. pow.

fot. pow.

Grudzień w Przedszkolu Niepublicznym# Donald upłynął pod znakiem przygotowań do najpiękniejszych świąt w roku – Bożego Narodzenia. W oknach przedszkola pojawiły się świąteczne dekoracje a w salach zapachniały zielone świerki i sosny udekorowane kolorowymi bobkami, łańcuchami i błyszczącymi lampkami.

Aby przybliżyć dzieciom bożonarodzeniowe tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się spotkania wigilijne z udziałem rodziców. Była to okazja aby podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne oraz noworoczne życzenia.
W tej świątecznej atmosferze zaproszeni goście obejrzeli jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieciaków pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Nie zabrakło również pierników upieczonych przez dzieci na zajęciach kulinarnych. Miłą niespodzianką dla przedszkolaków były prezenty, które zostawił pod choinką Św. Mikołaj. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej atmosferze przy kawie, pachnących piernikach i domowych wypiekach.

Materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentarze.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)