Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2024
Wiadomości z regionu

Puszczał w obieg przerobione monety. Fałszywe dwuzłotówki

fot. KPP w Żninie

fot. KPP w Żninie

Kryminalni ze #żnińskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przerabianie monet 2-złotowych, a następnie puszczanie ich w obieg, podczas gry na automatach gier zręcznościowych. Decyzją sądu 44-latek został aresztowany na okres 3-miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (20.05.2024) policjanci wydziału kryminalnego żnińskiej komendy zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu lipnowskiego, podejrzanego o przerabianie monet 2-złotowych, a następnie puszczanie ich w obieg podczas gry na automatach gier zręcznościowych znajdujących się na jednej ze żnińskich stacji paliw. Mężczyzna przygotowane falsyfikaty wykorzystywał podczas gry na automatach zręcznościowych. Przy ich wykorzystaniu oraz odpowiednim narzędziom pokonywał zabezpieczenie urządzenia i doprowadzał do nielegalnej wygranej.

Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdu, jakim się poruszał mężczyzna, ujawnili i zabezpieczyli przerobione monety, sprzęt służący do tego procederu, a także marihuanę. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 44-latkowi zarzutów fałszowania pieniędzy i puszczania ich w obieg, kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratora. Teraz grozi mu nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Żninie

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  Cb, w dniu 24-05-2024 16:22:48 napisał:

  Kolejny wyborca tłuska.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Lew, w dniu 24-05-2024 17:08:39 napisał:

  Ty pisowcu taki glupi jak oni.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ola, w dniu 25-05-2024 09:57:14 napisał:

  25 lat grozi a za gwałt czy zabójstwo dostają 5....... POLSKA..........

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Włościanka, w dniu 25-05-2024 11:38:53 napisał:

  Chłopina powinien dostać nagrodę za kreatywność i innowację. Te automaty uzależniają i okradają ludzi z pieniędzy. Wciągają najczęściej młodych ludzi.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mistrz orki, w dniu 25-05-2024 12:53:02 napisał:

  Już nawet fałszerze schodzą na psy biorąc się za takie małe nominały.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  MzN, w dniu 25-05-2024 13:51:07 napisał:

  Ok, ale te automaty chyba też są nielegalne?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)