Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Przypieczętowano projekty. Beneficjenci z powiatu nakielskiego

fot. Mikolaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikolaj Kuras dla UMWKP

Umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich #oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze perspektywy 2014-2020 o łącznej wartości 14 milionów złotych przekazano dzisiaj (24 marca) beneficjentom marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Finansujemy rozbudowę sieci wodociągowych i sanitarnych, tworzenie integrujących mieszkańców wiejskich centrów aktywności lokalnej, budowę i wyposażanie miejsc rekreacji, dedykowane zajęcia i warsztaty, a także przedsięwzięcia biznesowe.

- Przypieczętowywane właśnie projekty, realizowane w większości z udziałem lokalnych grup działania i mechanizmu rozwoju zarządzanego przez lokalną społeczność, w lwiej części dotyczą wsi i dokonujących się na niej przemian. Nie trzeba podkreślać, że ta wieś jest inna niż jeszcze kilka lat temu, nowoczesna, zasobna, a jej aspiracje najlepiej określają właśnie realizowane dzięki środkom pomocowym przedsięwzięcia. Cieszę się, że możemy wspierać jej rozwój i kibicować mu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Gmina Ryńsk w powiecie wąbrzeskim podejmuje się przebudowy sieci wodociągowej w Ryńsku i pobliskim Zieleniu oraz budowy lokalnej oczyszczalni ścieków dla zieleńskiej szkoły podstawowej. Wartość wsparcia przekracza 2 miliony złotych.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie i Stowarzyszenie Nasza Krajna, które upatrują szansy dla lokalnych społeczności w tworzeniu będących atrakcyjną ofertą turystyczną wiosek tematycznych, organizuje cykl szkoleń i wizyt studyjnych, które pozwolą twórcom nowych wiosek zaadaptować dla siebie najlepsze spośród dobrych praktyk w tej dziedzinie. Wsparcie wynosi 186 tys. złotych.

Gmina Złotniki Kujawskie przystępuje do rewitalizacja terenu rekreacyjnego w stolicy gminy – powstaną edukacyjna ścieżka spacerowa, plac zabaw, scena dla prezentacji artystycznych i niezbędna mała architektura. Dofinansowanie przekracza 130 tys. złotych.

Kacper Wolak z Rypina i 30 innych przedsiębiorców wykorzystają przyznane dziś dofinansowanie na uruchomienie własnego biznesu. Przedsiębiorstwo pana Kacpra będzie świadczyło usługi w branży motoryzacyjnej - bardzo potrzebne mobilne naprawy i serwisowanie aut. Dotacja dla rypińskiego przedsiębiorcy wynosi 100 tys. złotych, dotacje dla całej biznesowej trzydziestki to łącznie ponad 2 mln złotych.

12 lokalnych partnerstw otrzymuje po plisko pół miliona złotych każda na projekty w dziedzinie włączenia społecznego. Jest w tej grupie m.in. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, które tworzy 5 lokalnych miejsc spotkań (mediatek) z ofertą aktywnego i rozwijającego spędzania czasu wolnego (wieczory filmowe, koncerty, warsztaty cyfrowe i kulinarne, zajęcia sportowe, wyjazdy tematyczne) oraz organizuje dla młodych ludzi obóz szkoleniowo-rekreacyjny z elementami ochrony przeciwpożarowej. Projekt dedykowany jest mieszkańcom gmin Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Sadki i Szubin.

Listy beneficjentów w załącznikach.

Przekazywane dziś umowy są jednymi z ostatnich w naszym RPO 2014-2020. Z alokacji wynoszącej 8,7 mld złotych zakontraktowaliśmy 8,6 mld złotych (98 proc.), co oznacza blisko 3,5 tysiąca podpisanych umów o dofinansowanie.

Nieco mniej zaawansowane jest wdrażanie będących do dyspozycji naszego województwa segmentów PROW i PORiM – tu odpowiednie wskaźniki wynoszą 77 proc. (ponad 2 tys. umów na łącznie 542 mln zł przy alokacji 701 mln złotych) i 91 proc. (116 umów na łącznie 12,5 mln złotych przy alokacji 13,7 mln złotych).

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 34 100
Pliki do pobrania
Kopia 24_03_2023 lista projektów PROW i PO Rybactwo i Morze (002).pdf
Lista projektów wg kolejności - 24.03.2023_efs+efrr.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (12)

  Cyrk Myte Pytona., w dniu 24-03-2023 18:13:55 napisał:

  Taki "rozdzielnik" to z "urzędu" i obowiązku rozsyłany jest po wszystkich redakcjach danego regionu-? Taka partyjna dyrektywa obligująca do publikacji,nawet jak pozbawiona jest logicznego uzasadnienia bo np....z morzem i rybołówstwem ma tyle wspólnego co węgiel kamienny z kamieniem węgielnym ;-)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Janek, w dniu 24-03-2023 21:31:39 napisał:

  Dyr Nok na amfiteatr dostał kasę?

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Ok, w dniu 24-03-2023 21:45:11 napisał:

  E no notec mamy a wody unas dostatek i są dotacje na wybory która ryba jest bardziej tłusta no i są koty tłuste od ryb

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Vb, w dniu 24-03-2023 22:59:39 napisał:

  Nareszcie zdjęcia bez nakielskich funkcjonariuszy partyjnych .

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Kk, w dniu 25-03-2023 08:35:20 napisał:

  Oczywiście sami pisowcy jeszcze mało na kradli

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Antoni , w dniu 25-03-2023 09:04:32 napisał:

  Jakie ryby jak wszytko kłusownicy kradną

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)