Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2023

Prowadzili auta mimo sądowych zakazów. Trzej mężczyźni usłyszą zarzuty

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego# trzech kierujących z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ich zachowanie oceni sąd.

W minionym tygodniu nakielscy mundurowi zatrzymali na terenie miasta do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Podczas sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 66-letni mieszkaniec Nakła nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Następnego nieodpowiedzialnego kierowcę opla podczas służby zatrzymali nakielscy patrolowcy na ul. Poznańskiej w Nakle. 67-latek nie okazał mundurowym dokumentu prawa jazdy i szybko okazało się, że w ogóle go nie ma. Sprawdzenie personaliów kierowcy w policyjnych systemach pokazało za to, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę opla mundurowi zatrzymali w Ślesinie. Podczas kontroli drogowej i sprawdzania jego danych w policyjnych systemach również okazało się, że 67-letni mieszkaniec nakielskiej gminy ma wydany sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty za złamanie sądowego zakazu, za co zgodnie  z kodeksem karnym grozi im kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie „zakazowców” oceni sąd.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

 

Oceń artykuł: 33 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Policjantka z przedszkola i myk emeryturka, w dniu 11-12-2023 12:09:31 napisał:

  Marzę o tym, żeby móc na widok policjanta odetchnąć z ulgą i pomyśleć, że jestem bezpieczny

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Steve , w dniu 11-12-2023 12:17:08 napisał:

  Pani policjantka - przedszkolanka, musi wybrać, albo emerytura mundurowa, albo emerytura z oświaty. Chyba że dostanie jedną i drugą.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  szofer, w dniu 11-12-2023 13:18:50 napisał:

  A jak zabiją samochodem?To jest próba zabójstwa innych użytkowników dróg,co na to ich rodziny?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Św. Mikołaj , w dniu 11-12-2023 13:36:00 napisał:

  Dziadki szaleją

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Józef, w dniu 11-12-2023 14:52:05 napisał:

  Gang Wapniaków

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa magazynów
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)