Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Prelekcja o bezpieczeństwie. Spotkanie strażników miejskich z uczniami

fot. powierzone

fot. powierzone

Strażnik nakielskiej Straży Miejskiej odwiedził uczniów# Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Podczas spotkań w klasach 1- 8 prowadził zajęcia profilaktyczne w oparciu o elementarne podstawy bezpieczeństwa. Zwracał uwagę na problemy związane z bezpieczeństwem w szkole i w domu, kontaktach z osobami obcymi, zasadami ruchu drogowego oraz cyberprzestępczością.

Funkcjonariusz zwracał dzieciom szczególną uwagę na prawidłowe przechodzenie przez drogę w miejscach do tego  wyznaczonych. Sygnalizował również, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odblask – choćby zawieszony na tornistrze, czy na elemencie ubioru.

Omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prelekcji zostały także omówione problemy cyberprzestępczości oraz zagrożenia wynikającego

z nawiązywania kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi uczniowie obejrzeli krótki film, pt: „Czy pies musi ugryźć”, odnoszący się do prawidłowych zachowań wobec czworonożnych przyjaciół człowieka.

Dzieci zapoznały się również  z pracą strażników miejskich, umundurowaniem oraz wyposażeniem. Poruszony został również temat agresji i przemocy w szkołach wśród uczniów. Strażnik miejski nakreślił podstawowe zasady zachowania w społeczeństwie. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach zadając wiele ciekawych pytań.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)