Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Prelekcja o bezpieczeństwie. Spotkanie strażników miejskich z uczniami

fot. powierzone

fot. powierzone

Strażnik nakielskiej Straży Miejskiej odwiedził uczniów# Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Podczas spotkań w klasach 1- 8 prowadził zajęcia profilaktyczne w oparciu o elementarne podstawy bezpieczeństwa. Zwracał uwagę na problemy związane z bezpieczeństwem w szkole i w domu, kontaktach z osobami obcymi, zasadami ruchu drogowego oraz cyberprzestępczością.

Funkcjonariusz zwracał dzieciom szczególną uwagę na prawidłowe przechodzenie przez drogę w miejscach do tego  wyznaczonych. Sygnalizował również, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odblask – choćby zawieszony na tornistrze, czy na elemencie ubioru.

Omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prelekcji zostały także omówione problemy cyberprzestępczości oraz zagrożenia wynikającego

z nawiązywania kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi uczniowie obejrzeli krótki film, pt: „Czy pies musi ugryźć”, odnoszący się do prawidłowych zachowań wobec czworonożnych przyjaciół człowieka.

Dzieci zapoznały się również  z pracą strażników miejskich, umundurowaniem oraz wyposażeniem. Poruszony został również temat agresji i przemocy w szkołach wśród uczniów. Strażnik miejski nakreślił podstawowe zasady zachowania w społeczeństwie. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach zadając wiele ciekawych pytań.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)