Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2023

Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza

fot. MM

fot. MM

1 grudnia w kościele w Witosławiu miała miejsce uroczysta #pożegnalna msza święta proboszcza parafii pw. św. Macieja w Orlu ks. Tomasza Kapczyńskiego.

Parafianie tłumnie przybyli na ostatnie nabożeństwo odprawione przez ks. Tomasza Kapczyńskiego, któremu przy ołtarzu towarzyszył proboszcz parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy ks. dziekan Wojciech Cierniak.

Zarówno odchodzący z parafii proboszcz, jak i zgromadzeni w świątyni wierni - nie kryli swych emocji. Ks. Tomasz Kapczyński skierował do swoich parafian wiele ciepłych słów, dziękując im za wieloletnią współpracę. Parafianie również podziękowali swojemu proboszczowi za blisko 9-letnią posługę kapłańską. W mszy świętej uczestniczyły także liczne delegacje, m.in. lokalnych władz samorządowych, sołectw, szkoły w Witosławiu oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Tego samego dnia złożono też szczególne podziękowania za ogromne, bezinteresowne zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej organiście Michałowi Sercowowi, odpowiadającemu m.in. za prowadzenie oficjalnej strony parafii na portalu Facebook.

Przypominamy, że ks. Tomasz Kapczyński w dniu 3 grudnia rozpocznie swoją posługę kapłańską jako proboszcz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy. Z kolei proboszczem parafii pw. św. Macieja w Orlu mianowany został ks. Mirosław Baniecki, który w ostatnim czasie sprawował funkcję wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Oceń artykuł: 30 43

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z HACCP
59PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)