Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 lutego 2024

Powołanie wojewódzkich konsultantów. Pięcioletnia kadencja

fot. KPUW

fot. KPUW

29 lutego Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel powołał# wojewódzkich konsultantów w ochronie zdrowia. Po raz kolejny swoją pięcioletnią kadencję będą pełnili dr n. med. Sławomira Fenger-Woźnicka, konsultant wojewódzki w dziedzinie okulistyki oraz Pan lek. dent. Paweł Dymalski, konsultant wojewódzki w dziedzinie periodontologii.

Wojewoda złożył podziękowania za dotychczasowe pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego oraz wyraził swoją otwartość i gotowość na współpracę w obszarze ochrony zdrowia.

Przez poprzednie 5 lat łączyliście Państwo pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego ze swoimi zawodowymi obowiązkami. W swojej działalności nie ograniczaliście się wyłącznie do wypełniania nałożonych ustawą zadań, ale z dużym zaangażowaniem podejmowaliście wiele starań mających na celu dalszy rozwój reprezentowanych dziedzin medycyny na terenie województwa. Życzę, aby pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego przynosiło Państwu wiele satysfakcji, a codzienna realizacja powierzonych  zadań przyczyniała się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego – mówił Wojewoda wręczając powołania.

Konsultanci wojewódzcy powoływani są przez Wojewodę na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2024 r. poz. 69). Wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem Wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

*

dr n. med. Sławomira Fenger-Woźnicka -  konsultant wojewódzki w dziedzinie okulistyki, koordynator Oddziału Okulistycznego Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu

lek. dent. Paweł Dymalski - konsultant wojewódzki w dziedzinie periodontologii, praktykujący w Grupowej Praktyce Lekarskiej Decodent w Gniewkowie

Źródło: KPUW

Oceń artykuł: 8 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (5)

    Df, w dniu 01-03-2024 07:55:10 napisał:

    I po co jak się nic nie robi.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)