Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2024

Powiatowy Przegląd Wierszy Logopedycznych. Wręczono dyplomy

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 11 kwietnia 2024 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury# w Nakle nad Notecią odbył się Powiatowy Przegląd Wierszy Logopedycznych „Wiersze na pamięć znam coraz piękniejszą mowę mam”.

Celem tego wydarzenia były działania wspierające prawidłową mowę dzieci. Przegląd Wierszy Logopedycznych przeznaczony był dla dzieci objętych rocznym przygotowaniem przedszkolnym uczestniczących w zajęciach logopedycznych. Do Przeglądu zgłoszono 26 dzieci z terenu powiatu nakielskiego. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania wiersza wybranego i ćwiczonego wspólnie z logopedą. Mogły pochwalić się coraz piękniejszą wymową oraz własnymi zdolnościami artystycznymi.

Powiatowy Przegląd swoją obecnością zaszczycili: Pan Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią - Michał Dubkowski, Pan Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią – Maciej Maciejewski, Pani Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią z Filią w Szubinie – Joanna Rygielska oraz Pani Kierownik Filii Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szubinie – Lidia Lemańska. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wyróżniono dzieci, które w ciekawy sposób swoim wyrazem artystycznym zachwyciły zebranych. W przerwie mogły również skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom za piękne prezentacje wierszy oraz cudowny przekaz sceniczny, logopedom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią oraz firmie MKCOLOR w Nakle nad Notecią za finansowe i rzeczowe wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. Niewątpliwie pomoc finansowa z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień na lata 2023/2025 z Gminy Szubin pozwoliła na realizację przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania składamy Panu Dyrektorowi Michałowi Dubkowskiemu oraz pracownikom Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią za nieocenioną pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Przeglądu. Dziękujemy także nauczycielkom Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią za pomoc  w przygotowaniu dekoracji upiększających wczorajsze wydarzenie.

Materiał: Magdalena Szczepańska i Katarzyna Dombrowska / logopedzi Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią z Filią w Szubinie

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 50 30

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)