Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Uczniowie Krzywoustego w Elsterwerdzie

fot. powierzone

fot. powierzone

Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią, do kalendarza cyklicznych wydarzeń w I Liceum #Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego powrócił projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

W dniach 22.05.-26.05.2023 szesnaścioro uczniów "Krzywego" wyjechało do zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech Elsterschloss-Gymnasium. Cały projekt obejmuje dwa tygodnie współpracy. Jeden tydzień uczniowie I LO spędzają u rodzin niemieckich, natomiast drugi tydzień jest rewizytą w Nakle uczniów z Niemiec.

Podczas wspólnych dni młodzież uczestniczyła w wielu atrakcyjnych wydarzeniach: wycieczce krajoznawczej do Drezna, zajęciach sportowych, kulinarnych, muzycznych oraz pracy nad projektem itp.

Główne cele projektu wymiany młodzieży to nie tylko doskonalenie umiejętności językowych, ale również zdobycie szerszej perspektywy patrzenia na świat, dostrzeganie podobieństw i różnic kulturowych oraz przełamywanie stereotypów i nawiązanie międzynarodowych relacji.

To wszystko jest możliwe dzięki finansowemu i merytorycznemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Do realizacji projektu przyczyniają się także środki pozyskane od Powiatu Nakielskiego. 

Międzynarodowa wymiana młodzieży to niezapomniana przygoda, nauka samodzielności i wzajemnego szacunku wobec innych kultur. 

Licealiści z Krzywoustego są wdzięczni przyjaciołom z Elsterwerdy za ten niezwykły tydzień pełen wspaniałych wrażeń i cieszą się na spotkanie we wrześniu.

Materiały: Katarzyna Łapińska i Katarzyna Pawlak-Marosz - koordynatorki wymiany

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)