Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Uczniowie Krzywoustego w Elsterwerdzie

fot. powierzone

fot. powierzone

Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią, do kalendarza cyklicznych wydarzeń w I Liceum #Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego powrócił projekt polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.

W dniach 22.05.-26.05.2023 szesnaścioro uczniów "Krzywego" wyjechało do zaprzyjaźnionej szkoły w Niemczech Elsterschloss-Gymnasium. Cały projekt obejmuje dwa tygodnie współpracy. Jeden tydzień uczniowie I LO spędzają u rodzin niemieckich, natomiast drugi tydzień jest rewizytą w Nakle uczniów z Niemiec.

Podczas wspólnych dni młodzież uczestniczyła w wielu atrakcyjnych wydarzeniach: wycieczce krajoznawczej do Drezna, zajęciach sportowych, kulinarnych, muzycznych oraz pracy nad projektem itp.

Główne cele projektu wymiany młodzieży to nie tylko doskonalenie umiejętności językowych, ale również zdobycie szerszej perspektywy patrzenia na świat, dostrzeganie podobieństw i różnic kulturowych oraz przełamywanie stereotypów i nawiązanie międzynarodowych relacji.

To wszystko jest możliwe dzięki finansowemu i merytorycznemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Do realizacji projektu przyczyniają się także środki pozyskane od Powiatu Nakielskiego. 

Międzynarodowa wymiana młodzieży to niezapomniana przygoda, nauka samodzielności i wzajemnego szacunku wobec innych kultur. 

Licealiści z Krzywoustego są wdzięczni przyjaciołom z Elsterwerdy za ten niezwykły tydzień pełen wspaniałych wrażeń i cieszą się na spotkanie we wrześniu.

Materiały: Katarzyna Łapińska i Katarzyna Pawlak-Marosz - koordynatorki wymiany

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)