Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Pokazy ratownictwa i pogadanki. Praktyczna lekcja w Laskownicy

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa #podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

Wczoraj (08.02.24) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wzięli udział  w nietypowym przedsięwzięciu, jakim była praktyczna lekcja o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii. Pomysłodawcą spotkania był pedagog szkolny p. Robert Koniec, który tego typu przedsięwzięcie zorganizował już kolejny rok z rzędu.

Do udziału w zajęciach, które odbyły się tym razem w formie marszu profilaktycznego z Laskownicy do Mieczkowa, zaproszono policjantów, funkcjonariuszy PSP z JRG nr 2 z Szubina oraz OSP z Mieczkowa, a także ratowników medycznych.

Nakielscy i kcyńscy policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Tym dzieciom, które ferie spędzą w górach, mundurowi przypominali o zachowaniu ostrożności i rozsądku na stokach narciarskich, promując akcję informacyjno–edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczniowie starszych klas wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności nieletnich za łamanie prawa i demoralizację. Dzieci poznały też asp. szt. Łukasza Króla i jego czworonożnego podopiecznego Rokiego. Dowiedziały się, jak zachować się  w przypadku ataku zwierzęcia i zobaczyły pokaz tresury psa.

Na zakończenie uczniowie zobaczyli też specjalistyczne wyposażenie, jakie policjanci wykorzystują przy zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez oraz mieli okazję wsiąść do oznakowanego radiowozu.

Nie lada atrakcje zafundowali dla uczniów strażacy i ratownicy medyczni. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazy ratownictwa oraz pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu wozu strażackiego i karetki pogotowia ratunkowego.

Wspólne działania policjantów, strażaków ratowników medycznych zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas zbliżających się ferii.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)