Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

22 lutego 2024

"Podwieczorek z historią i sztuką". Muzeum zaprasza na wykład

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią zaprasza na# kolejny "Podwieczorek z historią i sztuką". Podczas spotkania Anna Sergott wygłosi wykład z cyklu: "Magiczny świat kamieni szlachetnych: Część druga Ametyst - klejnot ryb".

Klejnoty od zawsze stanowiły przedmiot pożądania. Rzadkie, piękne i cenne egzemplarze obrastały w legendy, niektóre zapisywały się na kartach historii razem z ich słynnymi właścicielami. W nowym cyklu wykładów Anny Sergott zatytułowanym „Magiczny świat kamieni szlachetnych” poznamy najsłynniejsze kamienie szlachetne, ich pochodzenie, dzieje oraz magiczne czy astrologiczne aspekty. Każdy z dwunastu wykładów będzie omawiał jeden minerał przypisany znakowi zodiaku, który akurat króluje na nieboskłonie. Bohaterem drugiego spotkania będzie kamień ryb - ametyst.

Zapraszamy 28 lutego 2024 r. o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)