Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Pędził w terenie zabudowanym. Utrata prawa jazdy, mandat i punkty karne

fot. archiwum

fot. archiwum

Czasowa utrata prawa jazdy i mandat w wysokości #1500 złotych to konsekwencje dla 29-latka, którego policjanci „drogówki” skontrolowali w Małych Rudach. Kierowca volkswagena zlekceważył ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

W dalszym ciągu część kierowców zapomina, że za jazdę z nadmierną prędkością, można czasowo stracić prawo jazdy. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Barcin skontrolowany przez „drogówkę” w Małych Rudach.

Volkswagen, którego prowadził 29-latek, jechał przez obszar zabudowany o 52 km/h szybciej, niż zezwalają na to przepisy. Spotkanie z mundurowymi dla kierowcy zakończyło się czasową utratą prawa jazdy oraz mandatem w wysokości 1500 złotych.

Do jego konta w ruchu drogowym dopisanych zostanie też aż 13 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierujących o jazdę zgodną z przepisami i rozsądek. Nie groźba mandatu, a dbałość o własne bezpieczeństwo winny przyświecać każdemu, kto rusza w trasę.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Oceń artykuł: 51 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (11)

  H, w dniu 25-09-2023 13:29:29 napisał:

  Boa dusiciel też dostał nagrodę ??

  odpowiedz

  • -1 (13)

  DD, w dniu 25-09-2023 15:10:11 napisał:

  Ostatnio mam wrażenie, że to jakiś portal policyjny. Wybielanie się nic wam nie da, już dawno utraciliście zaufanie społeczeństwa. Za bicie kobiet jeszcze odpowiecie i to każdy osobiście.

  odpowiedz

  • -7 (15)

  Obywatel 3 RP, w dniu 25-09-2023 16:49:05 napisał:

  Bicie kobiet, zaciąganie do suki pośladki czy babci Kasi. Do tego czepianie się o byle Gówno (dotyczy psów z mroczy) chyba naprawdę pis wam zrył już głowy i tylko im pieski służą

  odpowiedz

  • -8 (10)

  Obywatel i nawala mi słownik , w dniu 25-09-2023 16:49:55 napisał:

  *posłanki

  odpowiedz

  • 4 (12)

  Arkadio , w dniu 25-09-2023 19:20:59 napisał:

  Za przekroczenie o 50 w terenie zabudowanym powinno być dożywotnio zabierane prawko

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Zbychu , w dniu 26-09-2023 10:19:42 napisał:

  A ja na zabudowanym puściłem bąka i uciekłem i mnie nie złapali, a smród przewyższa wszystkie normy!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)