Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2024

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego. Bartosz Odor finalistą

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego uczestniczył #w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego na UAM w Poznaniu.

Pisemne eliminacje Finału odbyły się 5.04.2024 r. Uczniowie pracowali tego dnia z tekstem czytanym. 6.04.2024 r. odbyły się egzaminy ustne. Uczestnicy prezentowali swoją wiedzę przed trzema komisjami w następujących dziedzinach: literatura, realioznawstwo / historia oraz praktyczna znajomość języka niemieckiego.

Bartosz uzyskał po raz drugi tytuł Finalisty OJN. W tegorocznej 47. edycji OJN wzięło udział ponad 13 tysięcy uczniów szkół średnich. Do finału ogólnopolskiego awansowało 74 uczniów a wśród nich uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego.

Uroczystość otworzył pan Piotr Jankowiak, który tworzy olimpiadę od 47 lat. Było to dla nas niezwykle wzruszające spotkanie. W dalszej części zabrała głos prof. dr hab. Maria Wojtczak. W uroczystości uczestniczyli także pracownicy naukowi uczelni, sponsorzy oraz przedstawiciele Ambasady Austrii oraz innych zaprzyjaźnionych instytutów. Po wystąpieniach zaproszonych gości pan Piotr Jankowiak wręczył nagrody laureatom oraz finalistom. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz stosowne zaświadczenia, które stanowią podstawę do zwolnienia ich z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego oraz umożliwiają wolny wstęp na uczelnie wyższe.

Dodatkowo pan Jankowiak uhonorował trzy nauczycielki ufundowaną przez siebie nagrodą specjalną. Wśród nagrodzonych była Rozalia Wencel, która otrzymała nagrodę za całokształt pracy. Bartosz Odor przygotowywał się w tym roku do olimpiady pod opieką dwóch nauczycielek: Katarzyny Łapińskiej oraz Rozalii Wencel.

Praca z tak zdolnym i zdeterminowanym uczniem była i jest dla nas prawdziwą przyjemnością. Jesteśmy dumne z wybitnych osiągnięć Bartosza. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów. Szczególne słowa uznania oraz podziękowania za 47 lat nieocenionej perfekcyjnej opieki nad olimpiadą, serce, uśmiech i motywowanie młodych ludzi do rozwijania umiejętności językowych kierujemy do pana Piotra Jankowiaka.

Materiał: Rozalia Wencel, Katarzyna Łapińska / I LO w Nakle

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 197 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)