Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Odśnieżanie dróg gminnych. Zaplanowano ponad milion złotych

fot. pow.

fot. pow.

Zima jest za pasem. W gminie Nakło już wybrano firmę, która zajmie się odśnieżaniem.

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg w gminie Nakło został już rozstrzygnięty. Została złożona tylko jedna oferta. Firma P.H.U. Rafał Szymczak z Nakła zaoferowała zimowe utrzymanie dróg za kwotę 1 mln 13,5 tys. zł, a dojazd na miejsce w ciągu 40 minut od wezwania. Gmina wybrała tego wykonawcę, który został zobowiązany do usuwania śliskości oraz śniegu i lodu w okresie pół roku sezonu jesienno-zimowego. Warto dodać, że tegoroczne założenia co do kosztów całej Akcji Zima są wyższe niż rok temu. Wówczas, podpisano umowę z wykonawcą na 625 tys. zł. W tym sezonie jest o kilkaset tys. zł drożej.

Trzy standardy utrzymania
Jak wiadomo, gminne drogi są podzielone wg standardów ważności odśnieżania i likwidowania śliskości. Te o najwyższym standardzie będą odśnieżane jako pierwsze. W gminie Nakło taki standard ma ponad 10 kilometrów dróg. Są to: ulice Podgórna, Karpacka, Łąkowa, Pałacowa, Zaułek, Słoneczna i Bratkowa w Trzeciewnicy. W Nakle standard pierwszy mają ulice Nowa, Staszica, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Pocztowa, Mrotecka oraz parking Park& Ride, teren Śródmiejskiego Centrum Targowego, Wzgórze Wodociągowe ul. od Staszica do Bohaterów, a także trasa Bielawy-Lubaszcz i Rozwarzyn. Do drugiego standardu zaliczono ulice o łącznej długości prawie 28 kilometrów, a są to m.in. pozostałe ulice w Nakle, ale także ulice Różana, Rybacka, Goździkowa, Tulipanowa w Występie czy ulice Leśna, Szkolna, Aleja Parkowa i Działkowa w Potulicach. Trzeci standard to drogi, które do odśnieżania i usuwania śliskości wskaże urząd w razie potrzeby. Poza tym, w drugim standardzie znalazły się także najważniejsze skrzyżowania dróg w gminie. W ogłoszonym przetargu określono nie tylko jakim sprzętem powinien dysponować wykonawca, ale także ilość mieszanki i soli drogowej, jaka ma być użyta na drogi. Zapotrzebowanie na odśnieżanie standardowo, wykonawcy będzie zgłaszać wyznaczony pracownik nakielskiego ratusza.

Oceń artykuł: 8 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (9)

  Paterek , w dniu 28-11-2023 09:39:51 napisał:

  A gdzie ulica dworcowa w Nakle?

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Do Paterek, w dniu 28-11-2023 11:20:44 napisał:

  Przeczytaj tekst ze zrozumieniem a będziesz wiedzieć

  odpowiedz

  • -5 (5)

  słuchacz, w dniu 28-11-2023 11:21:07 napisał:

  zima łagodna rick astley niebawem take me to your heart lata 80 1 grudnia na sylwka i karnawał viva la vida fancy do dziś jaka flames of love hicior ogromny do dziś new version marcin środka muzyka tak pisza k krawczyk i inni z wodecki

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Gorzenianka, w dniu 28-11-2023 16:06:10 napisał:

  A gdzie droga od Gorzenia do Łochowic Ten odcinek drogi jest niebezpieczny Po tej trasie przemieszcza się wiele aut z rana do pracy Dzieci są wożone do szkoły w Potulicach

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Teresa, w dniu 28-11-2023 19:26:26 napisał:

  Światła będą w występie i w Gorzeniu a.w Potulicach chooja! Skandal. Co do odśnieżania to już się nie wypowiadam bo szkoda nerwów. W sobotę rano lód..

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Do Gorzenianka, w dniu 29-11-2023 13:02:55 napisał:

  Przez Gorzeń to nie jest droga gminna tylko powiatowa. Dlatego nie ma jej w artykule.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Skoda i bmw, w dniu 24-12-2023 11:10:46 napisał:

  Kiedy w gminie naklo zaczną odśnieżać ulice! Napierała, wisniewski łopaty w dłoń jak nie umiecie gminą zarządzać! Ale po kasę to pierwsi lecą bo na nowe auta trzeba zbierać!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)