Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

O cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej. Pogadanki z uczniami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem# z Internetu, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem, rozmawiały z uczniami szkoły w Kcyni, aspirant Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik z nakielskiej Policji.

Aspirant Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik, zajmujące się w nakielskiej komendzie profilaktyką,  przeprowadziły spotkania z uczniami klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Kcyni. Tematem przewodnim pogadanek była cyberprzemoc, zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

Policjantki zwracały uwagę na zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Przypominały, że nie należy przekazywać wirtualnym znajomym danych dotyczących miejsca zamieszkania, czy sytuacji majątkowej rodziny tłumacząc, że informacje tego typu mogą zostać różnie wykorzystane.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości. Funkcjonariuszki wskazywały też, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane, jak ich unikać oraz jaka odpowiedzialność prawna grozi nieletnim za łamanie prawa  z wykorzystaniem Internetu.  Mundurowe informowały o tym, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a  powinni liczyć się z tym najbardziej ci, którzy wykorzystują ją do obrażania innych.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)