Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Niebezpieczna usterka naczepy. Wydano zakaz dalszej jazdy

fot. WITD

fot. WITD

W dniu 22 maja br., w miejscowości# Trzeciewnica w powiecie nakielskim #na drodze krajowej nr 10, został zatrzymany do kontroli pojazd członowy należący do estońskiego przewoźnika. W/w zespołem pojazdów wykonywano międzynarodowy transport drogowy z ładunkiem papieru.

W wyniku kontroli technicznej wykonanej na stacji kontroli pojazdów ujawniono  niebezpieczną usterkę naczepy.

Kontrola stanu technicznego wykazała, iż pierwsza oś grupy trzech osi nienapędowych, po prawej stronie, posiadała pęknięcie, które powodowało, że koło tej osi odchylone było od pionu i groziło niekontrolowanemu odłączeniu się od pojazdu. Nadmienić należy, iż w momencie zatrzymania opisywana oś była obciążona i opuszczona, a prawe koło toczyło się po jezdni.

W związku ze stwierdzoną usterką niebezpieczną wydano zakaz dalszej jazdy do czasu jej usunięcia.

Wobec przedsiębiorcy wykonującego przewóz drogowy wszczęto postępowanie wyjaśniające zagrożone stosowną sankcją administracyjną.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  jan, w dniu 29-05-2024 08:15:17 napisał:

  Automatycznie naczepa powinna być złomowana skoro pękła oś to będą następne pęknięcia naczepa swoje wypracowała i jest zwyczajnie wysłużona , może drugi raz nie być tyle szczęścia że Policja czy ITD w porę zatrzymają takiego szrota i nie dojdzie do tragedii . Swoją drogą to pęknięcie jest stare i nie możliwe by kierowca nie zauważył krzywego koła ITD powinno mu tak dowalić za sprowadzanie niebezpieczeństwa na innych by mu się odechciało być przewoźnikiem

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Obserwator, w dniu 29-05-2024 08:25:25 napisał:

  Tak może być tylko w Polsce chata wyrąbana jak pałac , prywatny samochód za kilka set tysięcy a tabor stary niekiedy dwudziestoletni i najlepiej było by jak by jeszcze jeździli nim za pół ceny Ukraincy .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z HACCP
80PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Praca na wysokości
60PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)