Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

14 marca 2024

Nie żyje Michał Szweda. Był działaczem społecznym i organizatorem rejsów

fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa

fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa

Michał był prawdziwy i dobry. Żył pełnią życia, pracował, podróżował#, korzystał, doceniał, brał pełną garścią jego uroki…. Może za szybko? Może za dużo? Może za intensywnie? Jednak bardzo radośnie i szczęśliwie…

Gdy tańczył, tańczyli wszyscy wokół, gdy płynął kajakiem, wszyscy płynęli za nim, gdy się śmiał, nie sposób było być smutnym, zarażał radością życia, dawał innym swoją energię, optymizm i wiarę w dobre zakończenie…

Był szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem, ale i godnym zaufania kolegą i przyjacielem. Był także działaczem społecznym, organizatorem rejsów żaglowych i spływów kajakowych.

Wspierał żonę Iwonę – prezeskę Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa w organizacji wycieczek i imprez integrujących mieszkańców Rynarzewa i okolic. Bez niego nie odbyłby się żaden z kilkunastu spływów Gąsawką i Notecią do Nakła, on je organizował, prowadził i … kochał.

Żył krótko, ale prawdziwie….

Żegnaj Komandorze, żegnaj kolego i przyjacielu! Pewnie już pływasz po łąkach niebieskich i wszystko wokół Ciebie staje się radością.

Pogrzeb Michała Szwedy odbędzie się jutro, piątek, 15 marca, o 11.00,  w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Rynarzewie.

W imieniu wszystkich, którzy Cię lubili i kochali, w imieniu naszej społeczności Artur Michalak

Oceń artykuł: 32 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)