Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

18 lutego 2024

Nauczyciel geografii doceniony. Andrzej Kinderman w gronie najlepszych

fot. powierzone

fot. powierzone

Podczas zawodów II stopnia Jubileuszowej 50. Olimpiady Geograficznej przeprowadzonych #10 lutego 2024 r. w Toruniu, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej prof. dr hab. Zbigniew Podgórski oraz przewodniczący Komitetu Okręgowego w Toruniu prof. dr hab. Przemysław Charzyński podsumowali dotychczasowe edycje olimpiady w okręgu toruńskim.

Profesor Zbigniew Podgórski w swoim wystąpieniu na okoliczność jubileuszu wyeksponował znaczący wkład okręgu toruńskiego (województwa kujawsko-pomorskiego) w rozwój i skuteczność geograficznego ruchu olimpijskiego. Jednocześnie podkreślił, że ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy olimpijczyków z Kujaw i Pomorza w ciągu 50 lat nie byłyby możliwe bez dużego zaangażowania ich nauczycieli. Pan profesor Przemysław Charzyński oraz pani dr Barbara Szyda  (sekretarz Komitetu Okręgowego w Toruniu) wyrazili szczególną wdzięczność nauczycielom geografii, którzy od lat przygotowują przyszłych finalistów i laureatów olimpiad.

Wśród docenionych pedagogów znalazł się Andrzej Kinderman - nauczyciel geografii I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle nad Notecią. Z opracowania dr Barbary Szydy wynika, że wśród nauczycieli z największą liczbą finalistów i laureatów Olimpiady Geograficznej w województwie kujawsko-pomorskim Andrzej Kinderman zajmuje 5 miejsce. Biorąc pod uwagę, że w latach 2006 – 2018 Andrzej Kinderman nie pracował w Liceum, ponieważ był urlopowany na czas pełnienia funkcji w samorządzie powiatowym – był Starostą Nakielskim, a następnie po krótkiej przerwie Wicestarostą Nakielskim, zajęcie 5 miejsca w województwie należy uznać za bardzo duży indywidualny sukces tego nauczyciela.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 34 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)