Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2022

"My też potrafimy". Kiermasz rękodzieła osób niepołnosprawnch

fot. Andrzej Goiński

fot. Andrzej Goiński

Dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki będzie można znaleźć na corocznej wystawie# połączonej z kiermaszem rękodzieła osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Stoiska dostępne będą w gmachu Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 w poniedziałek (5 grudnia) od godziny 10. Zapraszamy!

- Stworzone z pasją przedmioty będą nie tylko oryginalną ozdobą naszych domów, ale także świetnie nadadzą się na prezent pod choinkę, lepszy od wielu innych, bo niepowtarzalny. Ponadto każda złotówka posłuży rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Boże Narodzenie coraz bliżej, zacznijmy przygotowania! - zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Autorami prac są podopieczni 47 placówek reintegracyjnych działających w naszym regionie: uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, podopieczni zakładów aktywności zawodowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej oraz uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Lista wystawców – plac Teatralny 2 (pdf) – w załączniku
Lista wystawców – ul. M. Skłodowskiej Curie 73 (pdf) – w załączniku

Wystawy prac osób z niepełnosprawnością, organizowane przez Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu, mają charakter cykliczny i odbywają się w okresie Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Podczas kwietniowego kiermaszu gościliśmy podopiecznych 30 kujawsko-pomorskich placówek.

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
ListaWystawcow_PlacTeatralny - BN 2022.pdf
ListaWystawcow_Sklodowskiej - BN 2022.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    e-a, w dniu 01-12-2022 19:20:53 napisał:

    A prace uczestników Terapii Zajęciowej w Paterku można kupić w zakładzie fryz. LOCZEK na Dąbrowskiego

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa hal
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)