Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2023

Młodzież Staszica gra z WOŚP. Uczniowie zebrali już ponad 3 tys. zł

fot. powierzone

fot. powierzone

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja#, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno-kulturowe. Jak co roku i tym razem młodzież Staszica z Nakła czynnie wspierała to wielkie dzieło. Jak wiadomo 31. finał, odbędzie się 29. 01. 2023, ale impreza, która miała go wesprzeć odbyła się w naszej szkole już 20. stycznia 2023 roku i została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Swoje "granie" rozpoczęliśmy od sprzedaży słodkich wypieków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Następnie w hali sportowej odbyły liczne licytacje oraz mecz charytatywny w piłkę siatkową, w którym zmierzyły się drużyny uczniów i nauczycieli. Ponadto były tańce, zabawa i sporo ogólnej radości.

Pieniądze zebrane tego dnia, a także - w poniedziałek (23.01.2023) - w kwocie 3099,06 PLN zostaną przekazane do Nakielskiego Sztabu WOŚP. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składamy serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności mając nadzieję, że w przyszłym roku ponownie połączy nas idea realizacji tak szczytnego celu.

Materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)