Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 maja 2023

Miłe odwiedziny. Na dzieci czekały zadania, bajka i słodkości

fot. powierzone

fot. powierzone

15 maja zakończyliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem #"Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.

Pszczółki i Biedronki z Przedszkola nr 2, a także Misiaczki i Jeżyki z Przedszkola „Wesoła Piątka” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą. Oczywiście czekała na nich pani bibliotekarka z bajeczką, z zadaniami do wykonania oraz ze słodkościami. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym Fenku, który wybrał się ze swoją grupą i Panią Pandą do Biblioteki w Słonecznej Krainie. Następnie przedszkolaki dowiedziały się, kiedy powstał zawód bibliotekarza, kto może pracować na tym stanowisku, a także obejrzały zdjęcia najpiękniejszych bibliotek na świecie. Dzieci stwierdziły, że najpiękniejsza dla nich jest Biblioteka Dziecięca, do której często przychodzą. To było bardzo miłe. Przedszkolaki otrzymały zadanie do wykonania. W nocy niegrzeczne chochliki pomieszały książki w czytelni, zrobiły bałagan na półkach w dziale dziecięcym oraz nabroiły w alfabecie. Pszczółki, Biedronki, Misiaczki i Jeżyki zakasały rękawy i zrobiły porządek. Okazało się, że świetnie znają alfabet, doskonale orientują się w ułożeniu książek na półkach, a także wiedzą jak wyglądają atlasy, słowniki, encyklopedie, co to są książki przyrodnicze, historyczne i kucharskie. Na zakończenie dzieci wykonały laurki dla pani bibliotekarki oraz piękne kolorowe zakładki. Chętne przedszkolaki mogły zapozować do zdjęcia z hasłami typu: Biblioteka Dziecięca jest super, Pani Ania jest the best, Kocham książki, itp. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości.

To były bardzo miłe spotkania. Serdecznie dziękujemy za odśpiewane „Sto lat”, okrzyki „Hip, hip hura” na cześć biblioteki, za tańce, piosenki, piękne laurki.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)