Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2014

Mąż zmarł, ale już mu lepiej

fot. Ewa Polkowska

fot. Ewa Polkowska

Dnia 30 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie grupa teatralna TMKL „ DOMAN” wystawiła sztukę teatralną „ Mąż zmarł, ale już mu lepiej” .

Tym razem sięgnięto po repertuar niecodzienny – czarną komedię. Autorką scenariusza jest współczesna dramatopisarka Izabela Degórska. Sztuka wyreżyserowana przez Ewę Polkowską kładzie nacisk na odwieczne pytanie: „Co tu jest prawdą, co nie, kto tu istnieje, kto nie”.

W kilku scenach aktorzy tej amatorskiej grupy odpowiadają na to pytanie. Wartka akcja, wiele niespodziewanych zwrotów, świetne dialogi bawiły widzów od pierwszej do ostatniej sceny. Mnóstwo zaskakujących dialogów, świetnie dobrani charakterystyczni odtwórcy ról, dobra muzyka i zabawne artystyczne gadżety sprawiły, że wybuchy śmiechu często przerywały grę aktorów. Był to typowy śmiech przez łzy, bo jak to w mas mediach bywa, wkroczyły one w świat najintymniejszy, odkrywając boleśnie to, co maluczkich boli – dobro i zło ścigały się, tworząc barwny kalejdoskop ludzkich postaw.
Zaskoczyła wszystkich końcowa scena, w której okazało się, że dwukrotnie uznany za nieboszczyka główny bohater znów ożył. „Ale jaja, ale jaja na własnym pogrzebie” powtarza bohaterka spektaklu, zamykając ten niezwykły teatr. Na spektakl przybyło około 150 widzów.

Byli to głównie wierni widzowie tej popularnej już w środowisku grupy teatralnej, którzy podkreślali, że z niecierpliwością oczekują zawsze nowych spektakli przygotowanych przez „ DOMANA”, a taki wieczór, jak w niedzielę, jest często odskocznią od szarych chwil codziennego życia.

Aktorzy: Joanna Małysz, Izabela Chyła, Ilona Paszkiewicz, Marzena Kaniewska, Katarzyna Osińska, Paulina Susfał, Marta Kożuchowska, Wiesława Więckowska, Ewa Polkowska, Marian Sałagan, Jacek Cistowski, Jan Pyra, Zbigniew Boczan, Michał Sobacki
Muzyka i oświetlenie: Aleksandra Susfał

Materiał: Ewa Polkowska

Oceń artykuł: 227 97

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Henryk Adamczyk, w dniu 08-12-2014 10:42:29 napisał:

  Pozdrawiam całą grupę teatralną,tak trzymać !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mag, w dniu 08-12-2014 16:12:52 napisał:

  :) jaka superaśna inicjatywa a będzie jeszcze można was spektakl zobaczyć?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Konstrukcje stalowe
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)