Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

Magiczny dzień w bibliotece. Mikołaj poprosił dzieci o pomoc

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Mikołajkowe spotkanie w bibliotece było bardzo radosne#. Misiaki i Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka poznały legendę Św. Mikołaja oraz wysłuchały świątecznych przygód krasnala Noddy.

Okazało się, że przedszkolaki otrzymały list, w którym św. Mikołaj prosi o pomoc. Kiedy jechał saniami, wysypały się z worków prezenty. Misiaki i Motylki musiały poszukać zguby i posegregować odnalezione rzeczy na zabawki, słodycze i ubrania. Dzieci bawiły się przy świątecznej muzyce, naśladowały Mikołaja, który dźwiga ciężki worek, pokazywały jak tańczą baletnice, tańczyły trzymając się za kolanka. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawie gorąca czapka, a także układały puzzle. W nagrodę za pomoc święty Mikołaj zostawił dzieciom pierniczki. Na koniec Motylki i Misiaki wykonały piękne prace plastyczne. Ho, ho, ho to był magiczny dzień.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)