Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 marca 2024

Lutowe spotkanie DKK. Tematem dyskusji "Wielka samotność"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Tematem rozmów podczas lutowego spotkania #Dyskusyjnego Klubu Książki w Nakle nad Notecią była powieść pt."Wielka samotność" autorstwa Kristin Hannah.

Hannah to amerykańska pisarka, której powieści często plasują się na listach bestsellerów, takich  jak New York Times. Autorka jest mistrzynią w tworzeniu złożonych, realistycznych postaci i poruszających rodzinnych sag, a dzięki swojej zdolności do przekazywania emocji poprzez słowo pisane, zyskała międzynarodowe uznanie i lojalne grono czytelników.

Akcja książki rozgrywa się na Alasce, w latach 70. XX wieku i śledzi losy rodziny Allbrightów. Ojciec Ern, weteran wojny wietnamskiej, cierpiący na zespół stresu pourazowego, przenosi swoją rodzinę do odległej chaty, wierząc, że odizolowane życie w dziczy pozwoli mu uporać się z demonami przeszłości. Jego żona Cora, oraz córka Leni, wkraczają w świat, który jest zarówno przepiękny, jak i niezwykle wymagający, gdzie każdy dzień jest walką o przetrwanie.  Postacie są wyraziście nakreślone,

z Erntem jako tragicznie skomplikowaną postacią, Corą, która w miłości do męża często przekracza granice własnego bezpieczeństwa i Leni, która staje się symbolem siły i nadziei. "Wielka samotność" to historia o miłości, przebaczeniu i przetrwaniu, która zmusza do refleksji nad tym co w życiu najważniejsze.

Na uwagę zasługuje też sposób w jaki Kristin opisuje piękno surowego krajobrazu Alaski, czyniąc je niemal odrębnym bohaterem. Czytając, możemy wręcz poczuć mroźne powietrze na swojej skórze i usłyszeć wiatr świszczący między drzewami.

Jeśli szukacie powieści, która jest jednocześnie pięknym literackim obrazem, jak i głęboko poruszającym dramatem rodzinnym, "Wielka samotność" będzie świetnym wyborem.

Materiał: Małgorzata Kaluska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)