Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

02 lutego 2023

Literackie zagadki i dyskusja o bohaterach. Przedszkolaki w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 27 stycznia bibliotekę w Ślesinie odwiedziły dwie grupy przedszkolne: „Biedronki” i „Słoneczka”. #Dla „Biedronek” była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego „Słoneczka” z zaangażowaniem opowiadały młodszym, koleżankom i kolegom jak właściwie postępować z książkami.

Dzieci zapoznały się też z literaturą, która jest dedykowana dla ich wieku i dowiedziały się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem. Nie zabrakło oczywiście literackich zagadek i dyskusji o ulubionych bohaterach z bajek. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem przedszkolaków do wzięcia udziału w programie „Mała Książka, Wielki Człowiek”.

Materiał: Justyna Widawska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)