Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

26 listopada 2023

"Legendy Krajny Nakielskiej". Pracownicy muzeum przybliżyli historię miasta

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Jak dobrze Państwo pamiętają kilka lat temu dużym zainteresowaniem #cieszyła się książka "Legendy Krajny Nakielskiej", napisana przez pracującą w muzeum Annę Sergott. Choć nakład książki już się wyczerpał, co jakiś czas szkoły zamawiają lekcje z czytaniem wybranej legendy.

W piątek 24 listopada 2023 r. nasi pracownicy udali się do Bydgoszczy, a konkretnie do Zespołu Szkół nr 8 H. Ch. Andersena. Na miejscu pracownicy muzeum odczytali dzieciom dwie legendy, pierwszą o Koniku Nakielskim oraz drugą o Kucharzyku Wawrzonku. Następnie wytłumaczyli gdzie leży Nakło nad Notecią oraz przybliżyli historię naszego miasta.

Lekcje muzealne dla szkół i przedszkoli, między innymi „Legendy Krajny Nakielskiej”, mogą Państwo zamówić pod numerem 52 386 08 64. Koszt to 6,00 zł od osoby, plus koszt dojazdu (jeśli szkoła lub przedszkole mieszczą się poza terenem naszej gminy). Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą edukacyjną.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)