Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2024

"Krzywousty" z wyróżnieniem. Brązowa Odznaka Rankingu Perspektywy 2024

fot. powierzone

fot. powierzone

7 lutego 2024 r. w Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim #w Bydgoszczy Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego pani Aleksandra Białka odebrała wyróżnienie z rąk Michała Sztybel-Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiej Kurator Oświaty pani Grażyny Dziedzic.

Już po raz 26. Specjalnie wyłoniona kapituła Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy", na bazie ustalonych kryteriów, wyłoniła najlepsze szkoły w Polsce. Do oceny zaliczają się wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, sukcesy w olimpiadach, czy w przypadku techników - wyniki egzaminu zawodowego.

Wojewódzkie Podsumowanie Rankingu Perspektyw 2024 rozpoczęło się od przemówienia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, który podkreślił wagę wysiłku włożonego w kształcenie przez szkoły oraz ich znaczenie dla rozwoju regionu.

Najbardziej emocjonującym momentem ceremonii było wręczenie wyróżnień w kategorii liceów ogólnokształcących i techników. Złote, srebrne i brązowe tarcze zostały osobiście wręczone przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Łącznie wyróżnionych w rankingu zostało 65 Dyrektorów – 40 liceów i 25 techników.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)