Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. W akcji uczestniczyły 42 osoby

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Po raz kolejny krwiodawcy nie zawiedli #- udana „Mikołajkowa” akcja poboru krwi.

„Zostań Mikołajem, oddaj krew - uratuj życie” - pod takim hasłem w dniu 6 grudnia 2023 r. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zorganizował ostatnią w tym roku akcję poboru krwi.

Na dawców oczekiwał zespół z Terenowej Stacji w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było pozyskanie jak największej ilości krwi i uzupełnienie jej zapasów dla osób, którzy jej potrzebują. W akcji poboru krwi uczestniczyły 42 osoby, natomiast krew oddało 38 dawców, od których pozyskano w sumie ponad 17 litrów krwi. Na taki wynik przełożył się wysiłek krwiodawców ze strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi, funkcjonariuszy Służby Więziennej i Policji

oraz innych uczestników biorących udział w zbiórce. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas włączając się do akcji poboru krwi składamy gorące podziękowania i słowa uznania.

tekst: asp. Sebastian Łabich, Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle nad Notecią

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak / Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)