Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2023

Kosmetyki do cery naczynkowej z apteki - składniki, które naprawdę działają

Jakie składniki aktywne są skuteczne w łagodzeniu objawów cery naczyniowej? Dobry krem na# naczynka i zaczerwienienia wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega ich rozszerzaniu, a w dalszej kolejności pękaniu. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie kremów ochronnych do cery naczyniowej. W której aptece szukać sprawdzonych preparatów o udowodnionym działaniu klinicznym?

Najważniejsze pytanie: jak zadbać o cerę naczynkową?

Wrażliwa skóra naczynkowa to cera mocno reagująca na wszelkie zmiany temperatury, wiatr, stres, słońce, a także składniki wielu kosmetyków. Ma skłonność do zaczerwienienia i powstawania drobnych pajączków naczyniowych (teleangiektazji). Aby do tego nie doprowadzić, należy ją delikatnie oczyszczać środkami myjącymi przeznaczonymi do typu cery oraz sięgać codziennie po kremy ochronne do cery naczynkowej. Warto mieć świadomość, że brak prawidłowej pielęgnacji może prowadzić do problemów dermatologicznych, na przykład do trądziku różowatego.

Sekret skutecznych kremów i preparatów do cery naczynkowej

Jakie kremy na naczynka stosować? Sięgaj po preparaty z kategorii dermo kosmetyków i produkty apteczne o przebadanym działaniu: https://drmaxdrogeria.pl/twarz/pielegnacja-twarzy/pielegnacja-cery/cera-naczynkowa. Pod tym adresem znajdziesz kremy do cery naczynkowej zawierające takie składniki jak:

  • wyciąg z kasztanowca, z korzenia lukrecji,

  • niacynamid, czyli witaminę B3,

  • witamina C, K i E,

  • flawonoidy,

  • gliceryna,

  • arbutyna,

  • hesperydyna,

  • aloes,

  • glukonolakton,

  • pantenol, alantoina.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kremach na naczynka

Krem na pękające naczynka na twarzy obkurcza małe żyłki i wzmacnia ich ścianki. Zadaniem preparatów do cery naczynkowej jest więc wyciszenie skóry – w konsekwencji cera staje się mniej zaczerwieniona i pojawia się mniej teleangiektazji. Przy pielęgnacji cery naczyniowej pamiętaj, że krem to nie wszystko. Rumień mogą zaostrzać zaburzenia hormonalne, używki, słońce, sauna, gorące kąpiele i stres – jeśli tylko to możliwe, ograniczaj te czynniki do minimum. Stosuj na dzień krem SPF – możesz sięgnąć po kremy na naczynka na twarzy zawierające „wbudowaną” ochronę przed UV lub zastosować krem SPF jako dodatkową warstwę ochrony.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)