Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2023

Konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia. Wojewoda powołał siedem osób

fot. KPUW

fot. KPUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał dziś siedem osób, które dołączą do grona #78 konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem Wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że niektórzy przez wiele lat łączą pełnienie funkcji konsultanta wojewódzkiego ze swoimi zawodowymi obowiązkami, a w swojej działalności nie ograniczają się wyłącznie do wypełniania nałożonych ustawą zadań, lecz z wielkim zaangażowaniem podejmują wiele prac mających na celu dalszy, dynamiczny rozwój poszczególnych dziedzin medycyny w naszym województwie.

- Państwa działania, które mają na celu stałe podnoszenie poziomu prowadzonej w skali województwa działalności diagnostycznej, leczniczo-usługowej oraz szkoleniowo-edukacyjnej, przyczyniają się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - dodał wojewoda.

Reprezentant rządu w terenie zwrócił uwagę na to, że rola konsultantów wojewódzkich jest szczególna, ponieważ biorą oni udział w pracach nad ważnymi dokumentami strategicznymi dla województwa, planują specjalizacje, a także nierzadko są pytani w trudnych sprawach związanych z kłopotami w wyniku badań medycznych.

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ w Bydgoszczy Jan Gessek dziękował wszystkim powołanym za ostatnie lata pracy i zaangażowania podczas niełatwej sytuacji związanej z epidemią COVID-19.

- Tak naprawdę jesteśmy w procesie permanentnego wdrażania wielu istotnych zmian w służbie zdrowia, w czym państwo bardzo czynnie uczestniczycie. To chociażby opieka koordynowana i wzorowa współpraca z konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny rodzinnej. Jest to jeden z wielu przykładów, że nasza współpraca jest bardzo dobra i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować – dodał.

Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw jednostek samorządu terytorialnego Przemysław Przybylski dziękował powołanym konsultantom za ten ogrom pracy, trud i doświadczenie.

- Rolą konsultantów jest również to, żeby wytyczać i zagospodarowywać nowe obszary, ale przede wszystkim pokazywać nową jakość, w tych obszarach, które w pewien sposób będziecie Państwo nadzorować, ale również będziecie tworzyć wizję tych obszarów – mówił.

Pięciu konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia będzie pełniło swoją 5-letnią kadencję po raz kolejny. Są to:

 • lek. med. Beata Kościałkowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii,
 • dr n. med. Tomasz Grzela, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej,
 • dr n. med. Radosława Staszak-Kowalska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc dzieci,
 • lek. dent. Ewa Chmielewska, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortodoncji,
 • dr n. med. Andrzej Kołtan, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii.

Natomiast dwoje konsultantów wojewódzkich będzie pełniło tę funkcję po raz pierwszy:

 • dr hab. n. med. Krzysztof Czyżewski, prof. UMK w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej,
 • lek. dent. Anna Lewandowska w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 69 168

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (15)

  Ja, w dniu 25-05-2023 15:44:21 napisał:

  Ochrona zdrowia braawoo śmiech na sali . Zmiany w służbie zdrowia to znaczy będzie gorzej jak jest ja do ortopedy zczekam dwa miesiące podejrzenie pęknięcia kręgu brawo służba zdrowia.

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Mig, w dniu 26-05-2023 10:20:05 napisał:

  To im najlepiej wychodzi ściemnianie, powoływanie rodzin, znajomych na etaty. Czy was nie wkurza to że do systemu wpłynęło dodatkowo z naszych kieszeni kilkadziesiąt miliardów, nie ma poprawy i jest jeszcze gorzej? Są pieniądze na 800 plus dla bogaczy a nie ma na leczenie chorych dzieci i dorosłych. Ludzie po wypadkach dostają terminy na rehabilitację za parę m-cy, muszą iść prywatnie tak samo dentysta, neurolog itd. itp.

  odpowiedz

  • -3 (9)

  Znachor , w dniu 26-05-2023 23:23:57 napisał:

  Co za buta arogancja i tupet by takie brednie wciskać. Służba zdrowia także za rządów PiS jest fasadą. Doprowadzona do kompletnej ruiny. Pseudo działania pozorujące poprawę . W przeddzień wyborów i protestów środowiska medycznego pisowska władza wydała dyspozycje swoim funkcjonariuszom w terenie by Ci rozsiewali propagandę i pozorowali troskę o zdrowie Polaków.Podłość ludzka nie zna granic.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)