Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2023

Konkurs wiedzy "Trzymaj formę!". Na zgłoszenia zostało już tylko kilka dni

fot. GIS

fot. GIS

Jeszcze tylko przez tydzień szkoły mogą rejestrować się do konkursu #wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” w roku szkolnym 2023/24. Termin rejestracji upływa 22 grudnia 2023r.

Placówki szkolne mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza rejestracji online dostępnego na stronie internetowej konkursu.

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!” jest adresowany do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych, którzy są zainteresowani tematyką prawidłowego żywienia oraz rolą zbilansowanej diety i aktywności fizycznej w utrzymywaniu zdrowia.

Chociaż konkurs jest częścią programu „Trzymaj Formę!”, to mogą w nim uczestniczyć również placówki, które nie realizują tego programu.

Konkurs ma 3 etapy, przy czym I etap (na poziomie szkolnym) oraz II etap (na poziomie powiatowym) są przeprowadzane w formie elektronicznej.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej konkursu.

W poprzedniej edycji konkursu do finału zakwalifikowało się 19 uczniów, wyłonionych spośród ponad 6 tysięcy uczestników, zgłoszonych przez 785 szkół. Finał konkursu odbył się 14 czerwca 2023 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Źródło: GIS

Oceń artykuł: 11 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)