Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 grudnia 2023

Konkurs recytatorski. Wszyscy znakomicie zaprezentowali wiersze

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W bibliotece w Trzeciewnicy odbył się konkurs# recytatorski skierowany do uczniów klas I-III. Mali artyści recytowali wiersze o tematyce zimowej.

Celem konkursu była popularyzacja polskiej literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Niezwykle ważne jest także rozbudzanie wrażliwości oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Konkurs zorganizowano w ramach działalności ”Klubu czytelniczego” prowadzonego przez Panie Katarzynę Faltyńską oraz Kamilę Matylis. Skład komisji stanowili Dyrektor NSP w Trzeciewnicy Dawid Rybacki, Paulina Kasprzak – nauczyciel polonista oraz Kamila Matylis – bibliotekarz.

O czołowe miejsca zmagało się 14 uczniów w trzech grupach wiekowych. Wszyscy znakomicie zaprezentowali przygotowane wiersze. Przyznano następujące miejsca:

Klasa I

I miejsce: Helena Lewandowska

II miejsce: Iga Trzcińska

III miejsce: Maria Rzepczyk

Klasa II

I miejsce: Konstancja Jasińska-Terlecka

II miejsce: Nikodem Głaczyński

III miejsce: Igor Mrówczyński

Klasa III

I miejsce: Sławomir Jendrzejewski

II miejsce: Mikołaj Kałużny

III miejsce Agata Bondyra

Jesteśmy pełni podziwu wobec uczestników, dla ich zaangażowania w przygotowanie się do konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Zapraszamy do udziału w wiosennej edycji konkursu! 

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)