Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

05 stycznia 2024

Konkurs plastyczny "Trzej Królowie". Prace poddane zostaną głosowaniu

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym „Trzej Królowie”.

Co należy zrobić, by wziąć w nim udział?

Należy przygotować pracę konkursową związaną tematycznie z biblijnymi postaciami Trzech Króli (może to być orszak Trzech Króli, który w dniu 6 stycznia 2024 przejdzie ulicami Bydgoszczy, ale także na przykład chwila pokłonu Jezusowi i wręczenia darów a także wszystko, co pozostanie w temacie a co przyniesie dziecięca fantazja) i przesłać ją do 14 stycznia 2024 do godziny 15.00 mailowo na adres info@bydgoskabazylika.pl

Prace konkursowe nadesłane w terminie zostaną opublikowane na Facebooku Bydgoskiej Bazyliki i poddane tam głosowaniu internautów. Autor pracy, która w danej kategorii wiekowej zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma nagrodę!

Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i w Bydgoskim Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z bazyliki już 6 stycznia 2024 po mszy świętej o 11.30.

Pełen regulamin konkursu dostępny na: https://bydgoskabazylika.pl/regulamin-konkursu.../

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)