Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach. Filip Marynowicz zwycięzcą

fot. powierzone

fot. powierzone

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Morza# w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią obejmowały między innymi konkurs wiedzy.

II Licealny Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach, w którym brało udział 28 uczennic i uczniów składał się z dwóch etapów. Do finału, który odbył się 27 maja 2024 r. zakwalifikowało się 11 uczestników z najlepszymi wynikami. Reprezentowali oni klasy pierwsze, drugie i trzecie.

Laureatami konkursu zostali: Filip Marynowicz (klasa 2agA) – laureat I miejsca, Marcel Czerwonka (3ag) – laureat II miejsca i Olgierd Mazurkiewicz (2agB) – laureat III miejsca. Ponadto wyróżnione zostały dwie osoby – Maciej Janik  (2bchA) i Jakub Walentowski (2agA).

Podsumowania II Licealnego Konkursu Wiedzy o Europejskich Morzach, które miało miejsce 3 czerwca 2024 r. w sali geograficznej dokonała dyrektor liceum Aleksandra Białka. Pani Dyrektor wraz z nauczycielami geografii Andrzejem Kindermanem i Krystianem Żydkiem wręczyła uczniom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Przeprowadzony konkurs był częścią realizowanego przez Andrzeja Kindermana projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Pasjonaci Geografii w Krzywoustym” finansowanego przez organ prowadzący liceum – Powiat Nakielski. 

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)