Dziś mamy 26 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Kolczasty ssak zainteresował najmłodszych. Uczniowie pełni wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

„W suchym lesie mieszka jeż, chcesz zobaczyć – to się spiesz!”. W poniedziałkowe przedpołudnie# uczniowie I klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wraz z panią Karoliną Baczyńską uczestniczyli w specjalnych warsztatach, których głównym bohaterem był niezwykle sympatyczny i pożyteczny zwierz, a był nim jeż.

Gdzie on mieszka, co on je , czy gubi igły na starość oraz jakie ma zimowe zwyczaje? Na te oraz wiele innych pytań wszyscy znaleźli odpowiedź podczas wspaniałej jeżowej zabawy, którą poprowadzili pracownicy Wiejskiego Domu Kultury oraz Biblioteki w Paterku.

Jak się okazało, podczas jeżowego testu, dzieci posiadały sporo wiadomości na temat tego sympatycznego zwierzęcia, który jest pod ścisłą ochroną. Ponieważ każde

z dzieci spotkało w swoim życiu tego kolczastego ssaka, świetnie sobie wszyscy poradzili z wykonaniem portretu jeża, który był pamiątką dzisiejszego spotkania. Uczestnicy zajęć z uśmiechami na twarzy i pełni jeżowych wrażeń wrócili do szkoły.

Materiał: Katarzyna Hass, Filia Biblioteczna w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)