Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Kolczasty ssak zainteresował najmłodszych. Uczniowie pełni wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

„W suchym lesie mieszka jeż, chcesz zobaczyć – to się spiesz!”. W poniedziałkowe przedpołudnie# uczniowie I klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wraz z panią Karoliną Baczyńską uczestniczyli w specjalnych warsztatach, których głównym bohaterem był niezwykle sympatyczny i pożyteczny zwierz, a był nim jeż.

Gdzie on mieszka, co on je , czy gubi igły na starość oraz jakie ma zimowe zwyczaje? Na te oraz wiele innych pytań wszyscy znaleźli odpowiedź podczas wspaniałej jeżowej zabawy, którą poprowadzili pracownicy Wiejskiego Domu Kultury oraz Biblioteki w Paterku.

Jak się okazało, podczas jeżowego testu, dzieci posiadały sporo wiadomości na temat tego sympatycznego zwierzęcia, który jest pod ścisłą ochroną. Ponieważ każde

z dzieci spotkało w swoim życiu tego kolczastego ssaka, świetnie sobie wszyscy poradzili z wykonaniem portretu jeża, który był pamiątką dzisiejszego spotkania. Uczestnicy zajęć z uśmiechami na twarzy i pełni jeżowych wrażeń wrócili do szkoły.

Materiał: Katarzyna Hass, Filia Biblioteczna w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)