Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Każda rodzina ma swoje tajemnice. Listopadowe spotkanie DKK

fot. pow.

fot. pow.

Listopadowe spotkanie DKK w Paterku poświęcone było analizie książki Małgorzaty Wardy pt. ”Środek Lata”.

Sam tytuł mógłby wskazywać na to, że będzie to lekka lektura. Okazało się jednak, że jest inaczej. Autorka zabiera czytelnika w świat rodziny Feyów, która boryka się z zaginięciem córki. Kiedy już nikt nie ma nadziei na jej odnalezienie pojawia się dziennikarka, która postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Chcąc poznać bliżej zaginioną Sylwię rozmawia z jej bliskimi. Okazuje się, że każdy z nich nakreśla całkiem odmienny obraz dziewczyny, tak jakby miała wiele twarzy. Dziennikarka zaczyna analizować relacje rodzinne. Na nieskazitelnym rodzinnym portrecie zaczynają pojawiać się rysy. Okazuje się, że więź jaka łączyła Sylwię z jej bratem przekraczała normy więzi siostrzano-braterskiej. Czy jednak romans między nimi, to faktycznie romans siostry z bratem? By się tego dowiedzieć wystarczy przeczytać powieść Małgorzaty Wardy.

W ocenie klubowiczek nie jest to jednak książka, która z każdą kolejną stroną wciąga czytelnika w swój świat. Raczej czyta się ją z trudem. Na kolejne spotkanie zapraszamy 14 grudnia.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)