Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

01 lutego 2024

Karnawałowy pociąg w bibliotece. Śmiechu było co niemiara

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W Bibliotece Dziecięcej pojawił się# karnawałowy pociąg. Przyjechały nim Misiaki z Wesołej Piątki.

Przy muzyce pokonywaliśmy kolejne stacje. Na pierwszej z nich dzieci musiały zatańczyć „Kaczuchy”.  Śmiechu było co nie miara. Następnie udaliśmy się w dalszą podróż. Druga stacja były to zajęcia plastyczne. Misiaki wykonały piękne maski karnawałowe. Trzecia stacja była najgłośniejsza -  zabawy przy muzyce: „Taniec z kartką”,” Księżniczka i Rycerz”, „Taniec z balonem” oraz „Tańczymy Labada”. Pociąg dojechał wreszcie do stacji końcowej. Były to wygodne poduszki, na których dzieci spoczęły i wysłuchały ciekawostek o karnawale w Polsce i na świecie oraz bajeczki pod tytułem „Wielki bal Smerfetki”. To było cudowne spotkanie.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Dzień Czekolady. Pierwszą tabliczkę wyprodukowano blisko 200 lat temu

Dziś Dzień Czekolady. To jeden z najpopularniejszych słodkich# przysmaków.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)