Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 marca 2023

Kachna i Antek odwiedzili seniorów. Ależ było wesoło!

fot. DDP Senior+ w Nakle

fot. DDP Senior+ w Nakle

We wtorek, 14 marca w Dziennym Domu Pobytu Senior+ w Nakle miała miejsce niezwykle przyjemna# terapia – terapia śmiechem.

Podczas śmiechu szybciej bije serce, a zarazem szybciej płynie krew, co wpływa pozytywnie na cały organizm, m.in. podnosząc naszą odporność. Gdy się śmiejemy, pracują mięśnie twarzy, ten masaż wpływa więc ujędrniająco na skórę. Ale to jeszcze nie koniec pozytywów płynących z tego przyjemnego zajęcia. Podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które mają wpływ na lepsze samopoczucie.

Te wszystkie dobrodziejstwa zapewniło nam niezwykłe małżeństwo z 50 letnim stażem – Kachna i Antek, które odwiedziło naszych Seniorów. W rolę Kachny wcieliła się Pani Krystyna Wegner-Kowalska, natomiast w rolę Antka – Pan Ryszard Iwański- przedstawiciele kabaretu "Luzik", działającego przy Nakielskim Ośrodku Kultury. Ależ było wesoło! Uśmiech długo nie schodził z twarzy naszych Seniorów. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniały występ.

Materiał: Renata Stachowska / Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)