Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 marca 2023

Kachna i Antek odwiedzili seniorów. Ależ było wesoło!

fot. DDP Senior+ w Nakle

fot. DDP Senior+ w Nakle

We wtorek, 14 marca w Dziennym Domu Pobytu Senior+ w Nakle miała miejsce niezwykle przyjemna# terapia – terapia śmiechem.

Podczas śmiechu szybciej bije serce, a zarazem szybciej płynie krew, co wpływa pozytywnie na cały organizm, m.in. podnosząc naszą odporność. Gdy się śmiejemy, pracują mięśnie twarzy, ten masaż wpływa więc ujędrniająco na skórę. Ale to jeszcze nie koniec pozytywów płynących z tego przyjemnego zajęcia. Podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które mają wpływ na lepsze samopoczucie.

Te wszystkie dobrodziejstwa zapewniło nam niezwykłe małżeństwo z 50 letnim stażem – Kachna i Antek, które odwiedziło naszych Seniorów. W rolę Kachny wcieliła się Pani Krystyna Wegner-Kowalska, natomiast w rolę Antka – Pan Ryszard Iwański- przedstawiciele kabaretu "Luzik", działającego przy Nakielskim Ośrodku Kultury. Ależ było wesoło! Uśmiech długo nie schodził z twarzy naszych Seniorów. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniały występ.

Materiał: Renata Stachowska / Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)