Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

KAS skontrolowała jedną ze spółek. Firmy wpłaciły zaległy podatek

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

Pracownicy KAS z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu #ustalili podczas kontroli jednej ze spółek, że podatnik obniżył kwoty należnego podatku VAT posługując się tzw. fikcyjnymi fakturami, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych.

W wyniku podjęcia kontroli u niektórych kontrahentów spółki, a także skierowania do pozostałej części kontrahentów pism z zapytaniami o wybrane szczegóły transakcji z kontrolowaną spółką, 18 jej partnerów handlowych usunęło z ewidencji VAT faktury, na których jako wystawca figurowała ww. spółka.

Firmy zgodziły się z wynikami kontroli, złożyły korekty deklaracji i wpłaciły blisko 1,5 mln zł zaległego podatku.

***

Typowanie podmiotów do kontroli opiera się na podstawie analizy ryzyka. Nasi pracownicy kontrolują tylko wytypowane podmioty, co do których istnieje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Uprawnienia, jakie posiada KAS, w połączeniu z systemami informatycznymi oraz narzędziami analitycznymi, dają możliwość zebrania lepszego materiału dowodowego, co skutkuje wyższą skutecznością kontroli.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (8)

    Zdziś, w dniu 09-12-2023 10:12:10 napisał:

    Imię i nazwisko tego cwaniaka? Wszyscy płacą uczciwie podatki a ta ginda kombinuje..Pewnie wyborca PO. Trzeba mu może ucho wykręcić porządnie....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)