Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2024

Jednorożec w bibliotece. Kolorowy i radosny dzień

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Jednorożec to mityczny stwór przypominający# konia z rogiem na czole. Symbol czystości i czarów pojawia się w wielu legendach i bajkach. Ta postać kochana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych doczekała się nawet swojego święta - obchodziliśmy je właśnie we wtorek - 9 kwietnia.

Już od czasów starożytnej Grecji ludzie wierzyli w magię i dobro tych zwierząt. Jednorożce uważane były za dzikie i piękne zwierzęta, były też symbolem siły, miłości, dobra i czystości.

Jednorożcowa mania opanowała cały świat. Oprócz kolorowych notesów, kosmetyczek z wizerunkiem mitycznego stworzenia, miłośnicy tzw. "konia z rogiem" mogą pełnoprawnie świętować ten radosny dzień

Jak obchodzić DZIEŃ JEDNOROŻCA? Najlepiej udać się do Biblioteki Dziecięcej, tak jak zrobiły to Gwiazdeczki z Przedszkola Słoneczko. Spotkały tam dużego jednorożca, który przeczytał im książeczkę „Gucio się cieszy”, opowiadał o szczęściu, zatańczył z dziećmi taniec radości, przeprowadził ćwiczenia relaksacyjne oraz poczęstował słodkościami. Na koniec Gwiazdeczki wykonały tematyczną pracę plastyczną. To był kolorowy i radosny dzień.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)