Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Jarmark Świętego Mikołaja. W Mroczy czuć już magię świąt!

fot. MM

fot. MM

10 grudnia w Mroczy zorganizowano tradycyjny Jarmark Świętego Mikołaja połączony# z otwarciem i poświęceniem Szopki Bożonarodzeniowej. Wydarzenie cieszyło się całkiem sporym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

Uroczystości zapoczątkowało uroczyste nabożeństwo w kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP, po którym wierni na czele z kolorowym orszakiem udali się na mrotecki Rynek.  To właśnie tam ks. Dominik Krawczak poświęcił Bożonarodzeniową Szopkę, a następnie przedstawiciele mroteckich władz samorządowych oraz przybyli goście złożyli mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Zgodnie z tradycją, spotkanie na Rynku nie obyło się bez wspólnego odśpiewania kolędy "Przybieżeli do Betlejem".

W dalszej kolejności wszyscy udali się na mrotecki Jarmark Świętego Mikołaja. Wystawcy po raz kolejny nie zawiedli i przygotowali stoiska z różnorodnym asortymentem. Swoje popisowe dania zaprezentowały także Koła Gospodyń Wiejskich z Mroczy, Wiela oraz Izabeli. Własne stoiska posiadali również: Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy, Niepubliczne Przedszkole Mini Akademia, Koło Łowieckie nr 117 "Sokół i Wojskowe Centrum Rekrutacji z Bydgoszczy.

Tego dnia wiele atrakcji czekało przede wszystkim na najmłodszych. Nie zabrakło Świętego Mikołaja i jego pomocników - elfów. Swoją obecnością wyróżniali się także szczudlarze. Nieodzowną częścią mroteckiego jarmarku jest loteria fantowa, w której do wygrania były różnego rodzaju gadżety ufundowane przez gminę Mrocza i wystawców.

Oceń artykuł: 22 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  CW, w dniu 10-12-2023 21:03:43 napisał:

  Ceny na tym jarmarku to chyba pobrali z kosmosu

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Mirek, w dniu 11-12-2023 00:43:06 napisał:

  Do CW tylko burmistrza okonka stać na te produkty

  odpowiedz

  • -1 (3)

  JS, w dniu 11-12-2023 07:39:07 napisał:

  Na oświetlenie świąteczne to kasa jest a ludziom oświetlenie uliczne wyłączają

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Yaro, w dniu 11-12-2023 07:39:45 napisał:

  Do CW. W Mroczy jeśli coś nie jest za darmo, to jest za drogie.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  WZ, w dniu 11-12-2023 11:36:39 napisał:

  Do Yaro tak to prawda wszystko było bardzo drogie i nie musi być nic za darmo tylko niech ceny będą w granicach rozsądku bo było dużo drożej niż w sklepach a jak cię stać na te zakupy to kupuj nikt Ci nie broni

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z HACCP
59PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)