Dziś mamy 26 września 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

16 maja 2023

Jak pisać o sobie w CV?

fot. powierzone

fot. powierzone

Odpowiednio przygotowane CV może pomóc Ci odnieść sukces podczas# szukania pracy. Oprócz rubryk z doświadczeniem zawodowym, wykształceniem czy kursami w dokumencie powinna pojawić się sekcja „O mnie”. Jak więc pisać o sobie w CV, aby było to interesujące i zarazem wartościowe dla rekrutera? Sprawdźmy!

Dlaczego rubryka „O mnie” w CV jest tak ważna dla rekrutera?

Rubryka „O mnie” w CV często jest traktowana przez rekruterów jako podsumowanie zawodowe danego kandydata. Podczas przeglądania setek życiorysów zawodowych pracodawcy szukają tych, które wyróżniają się na tle konkurencji. Nie mają oni czasu na wnikliwą analizę opisanego przez kandydata doświadczenia zawodowego — na to przyjdzie pora już po selekcji kandydatów.
Na samym początku zadaniem rekrutera jest wybranie tych kilku odpowiednich na dane stanowisko osób. Oprócz szaty graficznej czy też doświadczenia zwraca on uwagę właśnie na rubrykę „O mnie”. Dzięki kilku zdaniom zawartym w niej rekruterzy często są w stanie od razu ustalić, czy kandydat nada się na dane stanowisko. Zatem to doskonały sposób na to, aby pracodawca Cię lepiej poznał i zaciekawił się Twoją kandydaturą, a co za tym idzie, aby zaprosił Cię na rozmowę rekrutacyjną.
Praca w branży IT jest na wyciągnięcie ręki! Sprawdź sam i aplikuj na aktualne ogłoszenia!

Pisanie CV i zakładka „o mnie” - o czym pamiętać?

Podsumowanie zawodowe nie powinno zajmować wiele miejsca, najlepiej zamknąć się w 3-4 zdaniach. Podawaj krótkie i konkretne informacje. Unikaj uogólnień i skup się na faktach, które przyciągną uwagę rekrutera. Przed rozpoczęciem pisania przeanalizuj ofertę pracy i podsumowanie zawodowe napisz tak, aby było spójne z ofertą. Pomyśl również o cechach wyróżniających Cię na tle pozostałych kandydatów.

Co zawrzeć w rubryce „O mnie”?

Zwięzła charakterystyka
Najlepiej na samym początku opisu skupić się na jednozadaniowym opisie siebie. Na przykład „Kreatywny grafik z 5-letnim doświadczeniem w branży”.

Opisz osiągnięcia

Warto pokrótce opisać swoje doświadczenie, zrealizowane projekty, podać dane w liczbach, aby przyciągały wzrok. Możesz także nadmienić, co lubisz robić w wolnym czasie i jak się rozwijasz. Takie informacje z pewnością będą wartościowe w oczach osoby rekrutującej. Na przykład „w ostatnich latach mojej pracy udało mi się obsłużyć 50 klientów i łącznie przygotować dla nich 200 projektów graficznych”.

Wyjaśnij powody aplikowania

Pamiętaj także, aby nawiązać do tego, dlaczego aplikujesz na dane stanowisko i z jakiego powodu, to właśnie Ty sprawdzisz się w tej pracy.

Jakich błędów podczas tworzenia rubryki „O mnie” unikać?

Treść podsumowania zawodowego powinna być unikatowa dla każdego CV. Pisz zawsze prawdę. W tym krótkim opisie nie należy pisać również o swoich poglądach, które nieinteresującą rekrutera i to nie miejsce do dzielenia się nimi. Skup się na ofercie pracy i swoich mocnych stronach. Pamiętaj również o umiarze. Nie chwal się nadmiernie swoimi osiągnięciami, lecz przedstaw je jako fakty. Musisz również zwrócić uwagę na samą długość opisu. Jak mówiliśmy, niech to będzie mniej więcej od 3 do 5 zdań. To w zupełności wystarczy, abyś mógł opisać siebie i swoje doświadczenie. Pisz więc zwięźle i na temat tak, aby pracodawca nie poczuł się znużony podczas czytania opisu.
Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj!

Podsumowanie

Rubryka „O mnie” jest bardzo ważną pozycją w CV. Nie należy o niej zapominać! Po uwzględnieniu wszystkich podanych przez nas informacji Twój życiorys będzie wyglądał idealnie, a Ty śmiało będziesz mógł aplikować na wymarzoną posadę.
Chcesz dokładnie wyliczyć okres przysługujących Ci urlopów z tytułu macierzyństwa? Skorzystaj z kalkulatora macierzyńskiego.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 28-05-2023 09:09:51 napisał:

    CV piszemy od prawej do lewej

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Konkurs na najlepszą pracę magisterską. Zgłoszenia do 15 października

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 35. edycji konkursu# Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej. Prace należy przesyłać do MSZ do 15 października. Na zwycięzcę – zdobywcę nagrody I stopnia czeka nagroda w wysokości ok. 13 tys. złotych i staż w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)